Rallijkross: Nitišam pjedestāls, Baumanis “pazūd” pusfinālā

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
07.07.2019
17:12
Reinim Nitišam pirmais WRX pjedestāls kopš 2015. gada!

Pasaules rallijkrosa čempionāta Zviedrijas posmā Latvijas braucējs Reinis Nitišs izcīnīja trešo vietu, nodrošinot pirmo pasaules čempionāta posma pjedestālu kopš 2015. gada. Jānis Baumanis izšķirošajā pusfinālā zaudēja ātrumu problēmu dēļ.

Nitišs iepriekšējo reizi uz pasaules čempionāta posma pjedestāla kāpa 2015. gada sezonas sākumā – otrajā posmā Vācijā otrā vieta, bet trešajā posmā Beļģijā – trešā pozīcija. Kopš tā brīža pasaules pjedestālu vairs iekarot neizdevās, toties pērn sasniegts Eiropas Supercar čempiona tituls.

Zviedrijā Nitišs pēc kūleņošanas pirmajā kvalifikācijā aizvadīja stabilu un veiksmīgu turpinājumu, priekšbraucienu summā gūstot ceturto vietu. Nonācis pusfinālā Reinis aizvadīja smagu cīņu par vietu finālā, noturot aiz sevis lietuvieti Roku Baciušku. Neilgi pirms abu dueļu sākuma Baciuškam priekšā bija Jānis Baumanis, taču viņa auto zaudēja ātrumu. Ja ne šī neveiksme, varam pieņemt, ka Jānis un Reinis pēc Nitiša Džokera apļa veikšanas būtu sāns pie sāna, bet Baciuška turpat aizmugurē. Baltiešu supercīņa gan izpalika.

Finālā Reinis Džokera apli izspēlēja jau pirmajā aplī, vēlāk paliekot vientuļš savā trešajā pozīcijā. Viņam priekšā dueli līdz pēdējiem brauciena metriem aizvadīja Sebastjans Eriksons un Kevins Hansens. Lai gan Hansens pēdējā aplī metās tautietim garām praktiski uz pārkāpuma robežas, Eriksons noturēja pozīciju un guva šogad čempionātā pilnu sezonu nestartējošai Olsbergs MSE komandai svarīgu uzvaru.

Baumanis pēc šī posma pasaules čempionātā noslīdējis uz piekto vietu, savukārt Nitišs pēc panākuma nonācis 16. pozīcijā, lai gan viņa prioritāte šogad nav kopvērtējuma punktu skaitīšana neregulāro startu dēļ.

Jāatzīmē, ka pasaules čempionātam nonākot klasiskajās rallijkrosa trasēs – kā Hella Norvēģijā un Hēljesa Zviedrijā – atdzīvinājusi arī līdzjutēju armiju, jo posmi šādās trasēs ir skatāmi un aizraujoši. Pretēji nedabīgajām cīņu arēnām kā Abū Dabī un citām.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv