Rallijkross: Nitišs aizvadīs Eiropas rallijkrosa čempionāta posmu Ungārijā

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
24.05.2013
11:24

Latvijas rallijkrosa braucējs Reinis Nitišs nedēļas nogalē Ungārijā, Njiradas trasē aizvadīs FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta trešo posmu. Pēc pirmajām divām sacīkstēm Lielbritānijā un Portugālē Nitišs ir Eiropas čempionāta Super 1600 klases kopvērtējuma ceturtajā vietā. Tikmēr 2000. gada Eiropas autokrosa čempions Uģis Traubergs atzīmē Nitiša ātrumu un lielisko stabilitāti Reiņa pirmajā pilnajā EČ sezonā.

Nitišu Ungārijā sagaida līdz šim lielākā konkurence šā gada čempionāta posmos – Njiradas sacīkstē plāno startēt 20 dalībnieki. Lielais dalībnieku skaits liek vēl vairāk uzmanīties un nepieļaut kļūdas, taču Nitiša panākumu izredžu ziņā situāciju nesarežģī. Līdzšinējos posmos Reinis allaž bijis uzvaras pretendents, bet abos pirmajos posmos uz starta bijuši visi spēcīgākie šīs sezonas konkurenti.

Lielbritānijā Nitišs sasniedza sesto vietu, bet Portugālē gūta ceturtā pozīcija, kas ir Latvijas rallijkrosa sportistu visu laiku augstākais sasniegums Eiropas čempionāta posmā.

2000. gada Eiropas autokrosa čempions Uģis Traubergs, kurš jau vairākus gadus ir viens no vadošajiem Eiropas rallijkrosa čempionāta inženierijas speciālistiem, atzīmē Nitiša straujo izaugsmi un rezultātu stabilitāti. „Reiņa ienākšana Eiropas rallijkrosa līderu vidū nav pārsteigums mums Latvijā, jo Nitišs lieliski sevi parādījis karjeras pirmsākumos – kartingā, sprintā un autokrosā. Taču, šķiet, Somijas komanda Set Promotions, pieņemot Reini savā paspārnē, sākotnēji nebija paredzējuši tik augstvērtīga talanta sastapšanu un braucēju, kurš, agri vai vēlu, kāps uz Eiropas čempionāta posmu goda pjedestāla. Reiņa braukšanas stils ir precīzs, apļu un braucienu rezultāti ir ļoti stabili un ātri, ne velti Nitišs ir uzvarējis pusi no līdzšinējiem kvalifikācijas braucieniem. Reinis braucot neriskē, bet brauc ar apdomu, pēc iespējas izslēdzot avāriju risku. Esmu ļoti gandarīts par šāda Latvijas sportista nonākšanu Eiropas čempionāta līderu pulkā!”

Ungārijā Nitišs sestdien aizvadīs pirmos divus kvalifikācijas braucienus, bet svētdien – atlikušie divi kvalifikācijas braucieni, pusfināli un fināli. Informācija nedēļas nogales garumā: www.autocross.lv.

Plašāka intervija ar Uģi Traubergu par Reini Nitišu un Eiropas rallijkrosa čempionāta drīzo pārtapšanu par FIA Pasaules čempionātu lasiet šeit: http://localhost/autocross/?p=9022

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv