Rallijkross: Nitišs Kanādā, Ošs un Spīķis Dānijā

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
07.08.2015
21:58

Nedēļas nogalē Latvijas sportisti turpina cīņas starptautiskajos rallijkrosa seriālos. Reinis Nitišs spēkosies pasaules čempionāta posmā Kanādā, bet Edijs Ošs un Juris Spīķis gatavojas cīņai NEZ Rallijkrosa čempionāta trešajā posmā Dānijā.

Nitišam jau piektdienas vakarā pēc Latvijas laika sākas sacensību pirmā diena – Kanādas posma pirmie divi kvalifikācijas braucieni. Naktī uz svētdienu trešā un ceturtā kvalifikācija. Fināli – ap diviem naktī uz svētdienu, pēc Latvijas laika.

Sacīkstei pieteikti 20 SuperCar klases braucēji. Reinis pirmajai kvalifikācijai ielozēts pirmajā starta grupā, kopā ar Peteru Solbergu, Timuru Timerzjanovu, Matjasu Ekstromu un austrieti Kristofu Brigeru, kurš startē Manfreda Štola Austrijas komandas sastāvā.

No vietējām zvaigznēm sacīkstei otro gadu pēc kārtas piesaistīts bijušais IndyCar specs Patriks Karpentjē. Savukārt RX Lites klasē startē vēl viens kanādiešu IndyCar brīnumbērns Alekss Taljani – ļoti cienījami Ziemeļamerikas autosportisti.

Tikmēr Edijs Ošs un Juris Spīķis cīnīsies NEZ Rallijkrosa čempionāta trešajā posmā Dānijā, Nisumas trasē. Abi ir NEZ 2000 klases kopvērtējuma trijniekā, tāpēc došanās arī uz tālajiem posmiem ir pašsaprotama. Ošs ir seriāla līderis, Spīķis – trešais. Starp abiem ir dānis Rasmuss Nilsens, kurš savās mājās var izrādīties ļoti spēcīgs. Turklāt trasē atgriezīsies Rīgas posmu izlaidušais Kristians Sandmo – Lietuvā negadījumā dalībnieku parkā cietušais mehāniķis strauji veseļojas, līdz ar to Sandmo komandas prāts kļuvis kaujinieciskāks.

Abu Latvijas braucēju prasmes netiek apšaubītas, svarīgi, lai iztur abu šogad uzbūvētās mašīnas. Nākamajā nedēļas nogalē pēc Dānijas posma sekos čempionāta fināls Norvēģijā.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv