Rallijkross: Nitišs turpina Turcijā, Baumanis debitē RX Lites

Viesturs Saukāns  10.10.2014 07:38 0

  Rallijkross, Ziņas

Nedēļas nogalē Turcijā tiks aizvadīts priekšpēdējais pasaules rallijkrosa čempionāta posms, kurā Reinim Nitišam jāaizvada svarīga cīņa par čempionāta medaļām. Savukārt Jānis Baumanis, kuram veiksmīgi noslēgusies Eiropas čempionāta sezona, nedēļas nogalē debitēs pilnpiedziņas mašīnu klasē RX Lites.

Nitišs pirms Turcijas posma atrodas kopvērtējuma trešajā vietā – ar labām izredzēm uz otro pozīciju, taču ar tikpat lielām iespējām izkrist no trijnieka. Pēdējo posmu rezervētā veiksmes deva Turcijā un novembrī Argentīnā būs ļoti nepieciešama.

Tikmēr Baumanis dodas uz Turciju jau kā Eiropas čempionāta bronzas medaļnieks, kurš pieredzes gūšanas nolūkos debitēs RX Lites klasē.

„Šosezon Zviedrijā jau aizvadīju testus ar šādu automašīnu, un rezultāti bija ļoti labi. Iepriekš ar pilnpiedziņas automašīnu rallijkrosa sacensībās neesmu startējis, tāpēc grūti prognozēt, kā veiksies sacensībās, jo arī pārējie šīs klases braucēji ir ļoti ātri,” stāsta Jānis, kurš testus ar RX Lites automašīnu aizvadīja arī šonedēļ, pirms sacensībām Turcijā.

Nākamajā sezonā Baumanis turpinās startēt Eiropas rallijkrosa čempionātā Super 1600 klasē ar priekšpiedziņas automašīnu un par mērķi izvirzījis čempiona titulu.

„Nākotnes mērķis ir startēt pasaules čempionātā SuperCar klasē, bet nākamajā sezonā tas vēl nenotiks. Šogad debijas sezonā Eiropas čempionātā pārliecinājāmies, ka varu būt ļoti ātrs un braukt visiem pa priekšu, taču vispirms jāiegūst stabilitāte un lielāka pieredze,” stāsta Baumanis.

Stambulas rallijkrosa trase integrēta F-1 trases ietvaros. 1300 metrus garajā aplī 60 procenti seguma būs uz asfalta, pārējais – grunts.

Pateicoties Jāņa Baumaņa komandai Turcijas cīņas klātienē vēros arī Autocross.lv, līdz ar to, ja sakari ļaus, informēsim par norisēm turku zemē.