Rallijkross: Nitišs un Baumanis Lielbritānijā cienījami

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
25.05.2015
09:49

Aizvadītajā pasaules rallijkrosa čempionāta ceturtajā posmā abi Latvijas braucēji Reinis Nitišs un Jānis Baumanis aizvadījuši saviem uzdevumiem cienījamas cīņas. Nitišs finālā guva piekto vietu, bet Baumanis SuperCar debijas sacīkstē 20. pozīcijā.

Nitišs šajā cīņā bija atguvis rezultātu stabilitāti, tāpēc visu nedēļas nogali prata turēties vadošo braucēju pulkā. Pusfinālā smagā cīņā Reinis sasniedza trešo vietu, bet finālā objektīvi labāk par piekto vietu nebija iespējams nobraukt. Šķiet, arvien vairāk sāk kļūt uzskatāmi, ka OlsbergsMSE Ford automašīnas sāk zaudēt konkurentiem tehniskā ziņā – speciālisti atzīmē, ka motora jaudas un ātruma ziņā problēmu nebūtu, tomēr bažas rada piekares un regulējumi, kas abiem braucējiem – Nitišam un Andreasam Bakerūdam – nav ļāvis atrasts optimālo ātrumu.

“Sacensību gala rezultāts šoreiz tika izšķirts jau pusfinālā, kad sekoju brauciena līderiem, un, apgrūtinātas redzamības apstākļos, nācās zaudēt vērtīgu laiku. Liels gandarījums, ka spēju iekļūt finālā, jo tik spēcīgā konkurencē, kāda bija šajā posmā, no pēdējās starta rindas izcīnīt uzvaru ir pavisam niecīgas izredzes! Lai vai kā, esmu apmierināts, ka Lidenhilā izdevās izpildīt komandas noteikto uzdevumu un iekļūt sacensību finālā. Tomēr, nākamreiz es vēlos sasniegt vairāk! Liels prieks, ka rallijkross spēj aizraut arvien lielāku skaitu fanu, kuri rod iespēju izbrīvēt laiku un klātienē apmeklē pasaules čempionāta posmus. Ikreiz, kad trases malā redzu Latvijas karogu vai dzeltenajos kreklos tērptus fanus, uzņemu papildu enerģiju, kas sacensību nogalē ir ļoti nepieciešama! Tiekamies pēc četrām nedēļām Vācijā,” saka Nitišs.

Jāņa Baumaņa debija bija daudzsološa ātruma ziņā – viņš ar pirmajiem apļiem bija gatavs rezultātiem braucēju vidusdaļā. Sacīkstes formālais rezultāts varēja būt arī labāks, ja ne sadursme ar Taneru Foustu otrajā kvalifikācijā un, attiecīgi, starts pirmajā grupā salietā trasē trešajā braucienā. Taču kā mācību process sacīkste vairāk nekā noderīga.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv