Rallijkross: Nitišs un Baumanis plosīs Vāciju

Viesturs Saukāns  19.09.2014 10:43 2

  Rallijkross, Ziņas

Nedēļas nogalē Vācijā Latvijas rallijkrosa zvaigznes Reinis Nitišs un Jānis Baumanis aizvadīs kārtējo, attiecīgi, pasaules un Eiropas čempionāta posmu rallijkrosā. Sacīkste, kuru apmeklēs arī daudzi Latvijas līdzjutēji, būs kārtējā mūsējo cīņa par medaļām prestižajā seriālā.

Nitišam jānostiprinās otrajā vietā

Pasaules rallijkrosa čempionāta devītais posms norisināsies Bukstehūdes pilsētas 952 metrus (60% asfalts, 40% grunts) garajā Esteringas trasē, kas pēc apļa garuma ir īsākā no trasēm, kādā līdz šim startējuši PČ dalībnieki. Iepriekšējās sezonās Nitišs šajā trasē divas reizes startējis ar Super1600 klases automašīnu – 2012. gadā iegūstot 15. vietu Vācijas čempionāta posmā, savukārt pērn, noslēdzošajā FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta posmā, izcīnot uzvaru.

“Ļoti izšķirīgs šajā trasē ir pirmais līkums – tas ir šaurs, lēns, teju 180 grādi – visām automašīnām tajā vienlaicīgi vietas nav. Pēc starta visi dalībnieki cieši viens otram seko un nevar zināt, cik piesardzīgi vai droši brauks konkurenti – nevari būt drošs, ka netiksi iesaistīts kādā sadursmē. Notikumi pirmajā līkumā pēc starta būs nedaudz arī laimes spēle, jo ne vienmēr pirmais, kurš šajā līkumā iebrauc, ir pirmais, kurš no šī līkuma izbrauc. Skatītājiem, kuriem interesē sadursmes, pirmajā līkumā noteikti būs ko redzēt! Arī trases konfigurācija un segums nepieļauj plašas variācijas, tiklīdz sāc braukt nedaudz piesardzīgāk, tā apļa laiki strauji pasliktinās. Tāpēc paredzu, ka visi dalībnieki brauks maksimāli ātri jau sākot ar pirmo kvalifikācijas kārtu.”

Supercar klasē pieteicies rekordliels dalībnieku skaits, startēs vairāki braucēji, kuri nepiedalās visos sezonas posmos, viņi īpaši centīsies pierādīt saviem atbalstītājiem, ka ir ātri un spēj cīnīties ar šā brīža Pasaules RX līderiem par augstākajām vietām.

„Uz Vāciju došos ar patīkamām atmiņām – pagājušā gadā šeit uzvarēju, lai gan finālā startēju no otrās starta rindas – šo iepriekš gūto pieredzi centīšos apvienot ar Supercar braukšanas stilu, lai šajā spēcīgajā konkurencē gūtu pēc iespējas augstvērtīgāku rezultātu,” piesardzīgs pirms došanās uz Vāciju ir Reinis Nitišs.

Atgādināsim, ka jaunumus un citu informāciju par Reiņa Nitiša startiem, varat uzzināt arī interneta mājaslapā www.reinisnitiss.com un sociālajos tīklos Twitter @ReinisNitissRX, Facebook /ReinisNitissOfficial un YouTube /ReinisNitissOfficial. Reiņa Nitiša starts Pasaules RX iespējams, pateicoties atbalstam, ko sniedz LDz Infrastruktūra, Ošukalns, Stokker, Sonora, kā arī Brēķu Studenti, DLLA, Inos un XL Transports. Informatīvo atbalstu nodrošina ziņu portāls Delfi.

Baumanim cīņa par medaļām

Patlaban Jānis Baumanis Eiropas rallijkrosa čempionāta kopvērtējumā atrodas ceturtajā vietā, un no trešajā vietā esošā dāņu braucēja Ulrika Linnemana atpaliek par pieciem punktiem. Vācijas posmā Baumaņa uzdevums ir uzrādīt pēc iespējas labāku rezultātu un izcīnīt vērtīgus punktus, lai sezonas noslēgumā atgrieztos starp trīs labākajiem braucējiem un izcīnītu godalgu Eiropas rallijkrosa čempionātā.

“Sacensība būs ļoti spraiga, jo esmu vienīgais starp šī čempionāta labākajiem 12 braucējiem, kurš iepriekš nav braucis Vācijas trasē. Tas gan nemazina manas izredzes, jo arī Beļģijas trasē iepriekš nebiju braucis, taču jau no paša sākuma varēju uzrādīt labākos apļa laikus,” stāsta Baumanis.

Jānis sacensībām Esteringas trasē gatavojies ļoti rūpīgi, pētot video ierakstus un konsultējoties ar citiem braucējiem par trases īpatnībām.

Esteringas rallijkrosa trase atrodas 35 kilometrus no Vācijas pilsētas Hamburgas, valsts ziemeļos. Trase var uzņemt 10 000 skatītāju, kas ir ievērojami mazāk nekā Lohīkas trase Francijā, kur sacensības norisinājās pirms divām nedēļām.

Divus posmus pirms 2014. gada sezonas beigām Baumanis ar izcīnītiem 114 punktiem atrodas 4. vietā. Kopvērtējuma līderis ar 163 punktiem ir krievu braucējs Sergejs Zagumennovs. 2. vietā ar 145 punktiem atrodas viņa tautietis Ņikita Misjuļa, bet labāko trijnieku noslēdz dānis U. Linnemans, kuš šosezon sakrājis 119 punktus.

Pavisam nedaudz, 11 un 14 punktus, no Baumaņa atpaliek attiecīgi Timurs Šigabudinovs un Ondrejs Smetana.

Maksimālais punktu skaits, ko iespējams izcīnīt vienā posmā ir 30 punkti.

Jāņa Baumaņa startus Eiropas rallijkrosa čempionātā atbalsta “SET Promotion”, SIA “PATA AB”, “SIG Roofing”, raidījums “Tavs Auto”, SIA “Timberex Group” un SIA “R.J.A. Logistics”.

Vācijas posma izšķirošos notikumus ar komentāriem latviešu valodā varēs vērot kanālā Viasat Sport Baltic. Translācija ierakstā sāksies svētdien, 21. septembrī, plkst. 23:40. Savukārt sacensību finālbraucienu tiešraide ar komentāriem angļu valodā tiks pārraidīta Pasaules RX oficiālajā interneta mājas lapā www.rallycrossrx.com, un tā sāksies svētdien, 21. septembrī, plkst. 15:00.

Dalies ar šo ziņu