Rallijkross: Nitišs un Baumanis turpina Norvēģijā!

Viesturs Saukāns  12.06.2014 15:07 0

  Rallijkross, Ziņas

Nedēļas nogalē Norvēģijā, Hellas trasē norisināsies FIA pasaules un Eiropas rallijkrosa čempionāta trešais posms. Pasaules čempionātā SuperCar klasē cīņu aizvadīs Reinis Nitišs, bet Eiropas čempionātā Super 1600 klasē startēs Jānis Baumanis. Abi vēlas sevi pierādīt pēc neveiksmēm iepriekšējā posmā Lielbritānijā.

Reinis Nitišs uz nākamo posmu dodas, atrodoties pasaules čempionāta kopvērtējumā ceturtajā vietā. Abās pirmajās sacīkstēs Nitišs iekļuvis fināla sešu labāko dalībnieku pulkā. Tiesa, tehnikas defekts Lielbritānijā dažas minūtes pirms fināla starta neļāva Reinim cīnīties par pjedestālu.

„Hellas trase ir lēnāka un tehniski sarežģītāka par Lidenhilu, kurā norisinājās iepriekšējais posms,” par trasi stāsta Reinis Nitišs. “Salīdzinot ar Lielbritāniju, vidējais ātrums Hellā būs zemāks un arī sānslīdes šeit būs mazāk, tomēr trase ir ļoti dinamiska. Tās līkumi, kombinācijā ar mainīgo reljefu un dažādo segumu, pilotiem liek visu laiku strādāt ar pilnu jaudu. Elpu var atvilkt tikai pēc finiša!”

“Hellas trasē starta taisne ved no kalna lejup, tamdēļ varēs novērtēt, kuram no sportistiem izdevies labs starts un kuram ir laba sacīkšu tehnika, jo trases kritums šīs atšķirības tikai pastiprinās,” trases nianses atklāj Reinis. “Lai uzrādītu labu apļa laiku, būtiski būs precīzi izbraukt kalnā augšupejošo devīto līkumu, pēc kura seko starta/finiša taisne. Ja šajā līkumā iebrauc par lēnu, turpmākajos metros var zaudēt daudz laika. Nozīmīga ir arī lēnā sekcija, ko veido trešais un ceturtais līkums un kurā jāsabremzējas līdz pat pirmajam ātrumam,” turpina Nitišs.

“Pirmajos divos posmos ir izdevies apliecināt Olsbergs MSE automašīnu ātrumu, un to, ka pats varu braukt pietiekami ātri un izcīnīt punktus kā pilotu, tā arī komandu vērtējumā. Lielbritānijā sev un līdzjutējiem arī vēlreiz atgādinājām, ka motorsports ir tehnisks sporta veids, kurā tehniski defekti ir daļa no sacensību ikdienas, no kuriem pilnībā izvairīties nevar. Katrā ziņā, guvu sev jaunu pieredzi, kas noteikti noderēs sezonas turpinājumā,” līdz šim iespēto novērtē Reinis Nitišs.

“Uz Norvēģiju došos labā noskaņojumā, ar lieliskām atmiņām no pagājušā gada, kad tur izcīnīju savu trešo uzvaru Super1600 klasē. Šogad centīšos braukt tā, lai arī nākamgad tur varu atgriezties ar tikpat labām atmiņām,” apņēmīgs uz Norvēģiju dodas Reinis.

Pasaules čempionāta trešā posma Norvēģijā Supercar klases grafiks:

Piektdiena, 13. jūnijs:

17:00     1. kvalifikācijas brauciena starta vietu izloze

Sestdiena, 14. jūnijs:

12:00     Brīvie treniņbraucieni

14:30     1. un 2. kvalifikācijas brauciens

Svētdiena, 15. jūnijs:

10:30     Iesildīšanās braucieni

11:45     3. un 4. kvalifikācijas brauciens

17:30     SuperCar klases pusfinālbraucieni un finālbrauciens

Pasaules RX trešā posma galvenos notikumus tiešraidē ar komentāriem latviešu valodā varēs vērot arī kanālā Viasat Sport Baltic. Translācijas sākums svētdien, 15. jūnijā, plkst. 16:30. Tiešraidē sacensību finālbraucienus plānots pārraidīt arī Pasaules RX oficiālajā interneta mājas lapā www.rallycrossrx.com.

SuperCar klasē Norvēģijas posmam 38 pieteikumi.

Super 1600 klasē Lielbritānijas posms īpaši neveiksmīgs bija Jānim Baumanim – Jānis nekvalificējās pusfinālam motora defekta dēļ, kas piemeklēja automašīnu jau treniņu laikā. Tomēr Baumanis, kurš debijas sacīkstē Portugālē guva trešo vietu, ir gatavs cīnīties par augstākajiem rezultātiem: „Iepriekšējā posma neveiksme nespēj mani izsist no līdzsvara, esmu gatavs braukt un cīnīties par augstākajiem rezultātiem. Par to pārliecinājos izmēģinājumos, kur veicu daudz apļu, smagā režīmā testēju mašīnu un esmu pārliecināts, ka komanda ir sagatavojusi lielisku auto. Es zinu, ka Portugāles pjedestāls nebija apstākļu sakritība, ko gribu pierādīt katrā nākamajā posmā. Izmēģinājumos arvien vairāk progresēju tehnikas apgūšanas un pilotēšanas ziņā. Mašīnas spēju robežas noliku krietni tālāk nekā to biju darījis līdz šim – lielisks auto!”

Jāņa Baumaņa Super 1600 klasē 22 pieteikumi, un viens no pēdējiem, starp citu, saņemts no norvēģa Oskara Solberga – rallija zvaigznes Heninga Solberga dēla.