Rallijkross: No defekta par efektu: elektro rallijkross jau nākamgad

Viesturs Saukāns  02.04.2019 17:44 0

  Rallijkross, Ziņas

Nedēļas nogalē ziņojām, ka pasaules rallijkrosa čempionāta pāreja uz elektroautomobiļiem, kas bija paredzēta 2021. gadā, nenotiks, jo jaunais formāts neguva iesaistīto pozitīvu balsojumu. Šodien paziņots, ka elektro klase kā tāda tiks realizēta, un notiks kopā ar pasaules čempionātu jau nākamgad.

Uzreiz gan rodas izbrīns, kāpēc šāds ceļš netika iets jau sākotnēji – pāris gadus “iebarot” publikai elektro klasi kausa vai jebkādā citā statusā, bet izdevīgā brīdī piešķirt tai pasaules čempionāta statusu. Iespējams, šāds plāns būtu krietni populārāks gan komandu, gan ražotāju, gan mārketinga ziņā, jo mazinātu formāta maiņas šoku. Turklāt pastāv iespēja, ka elektro rallijkross būtu tik pat baudāms cik klasiskās vērtības, un tādā gadījumā mazinātos arī šī formāta pretinieku pūļi.

Jā, kopš sestdienas raksta arī Autocross.lv gan sociālajos tīklos, gan tiešajos kontaktos saņēma atvieglojuma nopūtas par caurkritušo elektro ideju – līdzjutējus šāda autosporta versija nav paspējusi nopirkt. Varbūt tās ir tikai cilvēkam raksturīgas bailes no visa jaunā, bet varbūt tiešām tās būtu atvadas no autosporta, kādu to zinām visu mūsu mūžu, laiks rādīs.

Nākamā gada elektroklase tiks dēvēta par Projekt E seriālu. IMG sola, ka plašāka informācija par tā norisi, formātu un specifiku tiks paziņota vēlāk. Starp citu, Jāņa Baumaņa pārstāvētā STARD nekavējoties reaģēja sociālajos tīklos, uzsverot gatavību pievienoties jaunajam projektam.