Rallijkross: Nopietni uzdevumi izšķirošajā dienā

Viesturs Saukāns  15.09.2019 08:25 0

  Rallijkross, Ziņas

Pasaules rallijkrosa čempionāta Latvijas posma izšķirošajā dienā svētdien mūsu sportistiem jāveic nopietni uzdevumi, lai nodrošinātu vietu pasaules un Eiropas Supercar klašu pusfinālistu pulkā.

Sestdien Reinis Nitišs un Jānis Baumanis piedzīvoja sarežģītus braucienus, kas Reini ierindoja desmitajā, Jāni – 13. vietā. Starp abiem ir tikai četri kvalifikācijas punkti, kas ataino kvalifikācijas situāciju: ap pusfinālu robežu ir ļoti blīvi rezultāti, un katrs punkts – iegūts vai zaudēts – var izšķirt ļoti daudz.

Pirmajā braucienā Baumaņa rezultātu izbojāja saņemtais piecu sekunžu sods par kontaktu ar Niklāsu Gronholmu. Nitišs, savukārt, pirmajā cīņā zaudēja daudz laika, pēc nesekmīga starta iesprūstot aiz lēnāka konkurenta. Attiecīgi, 16. un 15. pozīcija. Otrais brauciens abiem latviešiem tīrāks, taču vienalga ne augstākajās pozīcijās – Reinis astotais, Jānis – 11. vietā.

Eiropas Supercar ieskaitē Jānis Veģeris pašlaik pēdējā pozīcijā, objektīvi apļu laiku un startu ziņā atpaliekot no lielā vairuma Eiropas čempionāta dalībnieku.

Svētdien jāaizvada atlikušās divas kvalifikācijas un pusfināli, fināli. Diena sola lietu, kas var izmainīt sacensību spēku samēru tendences.