Rallijkross: Online: Reinis Nitišs 6. vietā Lidenhilā! (19:00)

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
31.03.2013
08:48

Svētdien un pirmdien Lielbritānijā, Lidenhilas trasē startē Eiropas rallijkrosa čempionāta 2013. gada sezona. Super 1600 klasē uz starta Set promotion komandas braucējs Reinis Nitišs. Rallijkrosam pirmais posms jaunajā ērā – zem promotera IMG karoga, ar centieniem kļūt par vienu no vadošajiem pasaules autosporta seriāliem.

19:00: Latvijas rallijkrosa braucējs Reinis Nitišs pirmdien izcīnīja Super 1600 klases sesto vietu Eiropas rallijkrosa čempionāta pirmajā posmā Lielbritānijā, Lidenhilas trasē. Pēc uzvarām divās no četrām kvalifikācijas sērijām Nitišs savu pusfinālu noslēdza trešajā vietā, iekļūstot Fināla sešu dalībnieku pulkā. Finālā gūta sestā vieta. Uzvaru guva dānis Ulriks Linnemans, aiz sevis atstājot Krievijas sportistu Vadimu Makarovu un zviedru Eriku Farenu.

Šis ir atkārtots Latvijas sportistu augstākais rezultāts Eiropas rallijkrosa čempionāta posmā – 2002. gadā divreiz šo rezultātu sasniedza Agris Upītis.

Supercars klasē uzvaru guva ASV sportists Taners Fousts, aiz sevis atstājot somu Jusi Peteri Lepihalmi un francūzi Davī Žannē. Sešiniekā arī kvalifikācijas līderis Timijs Hansens un labākais no britiem šajā posmā Džulians Godfrejs. Pērnais čempions Timurs Timerzjanovs izstājās priekšpēdējā aplī.

Otrais no deviņiem Eiropas rallijkrosa čempionāta posmiem notiks aprīļa beigās Portugālē.

18:40: Touringcar zināmi fināla rezultāti: Tohils, Larsns, Častorals, Pauels, Lona un Nordgārds, kurš izstājās 1. aplī. Apbrīnojami, cik Tohilam un Častoralam nespoža kvalifikācija, bet spilgts fināls – jau kuro reizi šāds stils. Nākamais brauciens – Nitišam un viņa Super 1600 kolēģiem! Fināls!

18:25: Kad palasa nolikumu (sportisti, sevišķi jūs ņemiet vērā! :) ), kļūst skaidrs, ko pusfinālā meklēja Henings Solbergs – ja pusfinālā kāds no braucējiem nevar startēt, notiek sabīdīšana un visi sekotāji pabīdās pa pozīciju uz augšu. Vēl jāpapēta, bet, acīmredzot Heningam noveicies ar prāvu nestartētāju pulku – vismaz trim konkurentiem, kuri atdevuši vietas Solbergam.

18:20: Otrajā Supercar pusfinālā Timerzjanovs, Žannē un Godfrijs uz Finālu, Valfridsons, Borsets un Marklunds, kurš izstājās otrajā aplī, aiz apmales. Gaidām Finālus! Nu jau ĻOTI gaidām!

18:05: Reinim bijusi iespēja uzvarēt, taču Rahmatuļins (it kā komandas biedrs) Nitišu sagriezis. Bet bēda maza – Fināls nodrošināts, tik starta vieta sabojāta. Supercar no pirmā pusfināla uz Finālu dodas Fousts, Hansens un Lepihalme, aiz apmales paliek Henings Solbergs (neviens protokols gan neliecināja, ka viņam pienākas pusfināls, kaut kāds sajukums rezultātos!), P.Solbergs un Skots.

17:55: Ir! REINIS NITIŠS IEKĻŪST FINĀLĀ, tātad ne zemāk par top-6! Pirmā posma uzdevums jau šobrīd izpildīts! Pusfinālā Nitišs trešais aiz Rahmatuļina, Linnemana. Ārpus fināla paliek Zagumennovs, Augusts un Vilhelms.

17:45: Pirmajā pusfinālā Super 1600 klasē bez brīnumiem – uz Finālu Farens, Šigabudinovs un Makarovs, uz mājām, jeb ārpus top-6 šajā posmā – Munihs un lietuvietis Staponkus. Nākamais brauciens ar Reini Nitišu otrajā starta vietā. Nervi beigti!

17:32: Pēc atkārtotā starta no sacīkstes pazuda Lunds, kurš kvalifikācijā bija priekšpēdējais. Tātad finālā Pauels, Tohils, Larsons.

17:23: Otro Touringcar pusfinālu pēc starta aptur ar sarkanajiem karogiem. Avārija?

17:22: Statistikai. Augstākā vieta, kādu jebkad Eiropas rallijkrosā guvis latvietis, ir sestā: 2002. gadā divreiz sestais bija Agris Upītis tā laika D-2A klasē, kas bija N grupas priekšpiedziņa līdz 1400 kub.cm.Vladislavam Šlēgelmilham, Jānim Aleksejevam un Reinim Safonovam padevušās astotās vietas citās klasēs.

17:20: Uzsākti pusfināli! Touringcar pirmajā pusfinālā ceļazīmes uz finālu nodrošina Nordgārds, Častorals, Lona. Problēmas Bratenaam, kurš kvalifikāciju noslēdza piektajā vietā.

16:45: Statistikai – tikai Supercar līderis Hansens un Super 1600 braucējs Nitišs guvuši vairāk nekā vienu uzvaru kvalifikācijas sērijās. Hansenam pie lielajiem puikām trīs uzvaras, Reinim – divas. Touringcar klasē katrā kvalifikācijā cits uzvarētājs, ar visu niecīgo dalībnieku skaitu.

16:30: Interesanta nianse Supercar rezultātos. Aleksandram Hvālam par piekto vietu pēc kvalifikācijas čempionātā pienāktos 12 kopvērtējuma punkti. Taču protokolā 12 punktu vietā parādās ieraksts “-3”. Acīmredzot, Hvāls izbauda jaunos noteikumus un soda punktus. Noteikumi paredz, ka, ja posma laikā sportistam ir jāuzlauž noplombētais motors, viņš saņem 15 punktu sodu par šādām darbībām. Sezonas laikā, savukārt, Supercar klasē drīkst izmantot tikai trīs motorus (piestādīt plombēšanai), bet, ja gada laikā ir jāiemontē jau ceturtais vai vairāk motors, sportistam atņem 20 kopvērtējuma punktus. Šie nosacījumi attiecas uz visām trim klasēm. Supercar vienā posmā drīkst izmantot ne vairāk kā divas turbīnas. Ja šis nosacījums tiek pārkāpts, sportistam atņem 10 punktus. Tā kā kopvērtējumu veidos ne tikai sportiskie rezultāti, bet arī mašīnu izturība un pareiza izmantoto mezglu izmantošana. Ierobežojumi ir apsveicami, jo nedaudz pievalda tērēt gatavās komandas, kas ir izdevīgi mazāku budžetu braucējiem. Motoru skaita ierobežojums nav jauna lieta – arī F-1 jau dažas sezonas ir nosacījumi par izmantojamo motoru skaitu.

16:15: O! Pēc oficiālā protokola Reinis Nitišs kvalifikāciju noslēdzis pat ceturtajā vietā – vienāds punktu skaits ar Makarovu, bet pēc papildnosacījumiem Reinis izrādījies krievu braucējam priekšā.

15:00: Ceturtajā kvalifikācijā Hansens guvis trešo uzvaru un uzskatāms par sensacionālu favorītu šajā posmā. Otrais pēdējā braucienā – Fousts, trešais – Žannē, ceturtais – Marklunds. Šis četrinieks bija top-4 vietās arī trešajā kvalifikācijā, tāpēc izveidojušies kā līderu grupa. Kvalifikācijas kopvērtējumā secība – Hansens, Marklunds, Fousts, Žannē. Čempions Timerzjanovs tikai sestais, P.Solbergs apbrīnojami iekļuvis desmitajā vietā un turpinās cīņu pusfinālā. Toties H.Solbergs ar neveiksmīgu pēdējo braucienu aizslīdējis uz 14. vietu, un viņam Lidenhilas cīņas beigušās. Bez turpinājuma paliek arī vietējais matadors Laiems Dorans, gūstot 13. vietu. Arī stiprinieks Valfridsons tikai 15. pozīcijā. Gaidām turpinājumu!

14:55: Ar Hansena uzvaru pēdējā Supercar iebraucienā beidzas Lidenhilas posma kvalifikācijas braucieni! Tagad pusfināli katras klases top-12 braucējiem. Katrā pusfinālā pa 6 dalībniekiem, bet katra pusfināla top-3 dosies uz Finālu. Pēc mūsu laika pusfināli, ja nekas nav mainījies, sāksies 17:00, ir laiks vismaz paēst šodien! :) Liels prieks par Nitišu, pēc trakas vakardienas perfekta šodiena. Lai kā arī veiktos atlikušajos braucienos (daudzskaitlī!), Reinis potenciālu nodemonstrējis perfekti! Vēl gaidām Supercar klases kvalifikācijas apkopojumu.

14:35: Apmeklētāju daudzums tāds, ka serveris netur spriedzi! Paldies visiem, kuri seko līdzi Autocross.lv un Reinim Nitišam! Kopīgi cīnāmies tālāk! Tātad Reinis uzvarēja ne tikai savu 4. braucienu, bet arī ceturto sēriju kopumā! Kvalifikācija noslēgta piektajā vietā aiz Farena, Rahmatuļina, Šigabudinova un Makarova. Atgādinām, ka vietai kvalifikācijā arī ir liela nozīme, jo sportisti jau šobrīd saņem pirmos punktus EČ kopvērtējumā. Piektā vieta nesusi pirmos 13 punktus sezonas kopvērtējumā. Punkti būs arī par vietu pusfinālā un, protams, arī fināla dalībnieki gūst punktus.

14:17: Arī ceturtajā kvalifikācijā Nitišs izcīna pārliecinošu uzvaru! Nav šaubu par iekļūšanu pusfinālā!

14:15: Touringcar kvalifikācija beigusies. Ceturtajā sērijā līderi Tohils, Častorals, Bratens. Kvalifikāciju uzvar Norgārds, seko Pauels un Častorals. Astoņi auto tiks sadalīti divos pusfinālos, katra pusfināla top-3 veidos fināla sešinieku.

13:32: Nu re, otrajā dienā ar plānojumu viss kārtībā – izšķirošā kvalifikācija jāgaida vēl pārdesmit minūtes!

13:30: Supercars nomests līderis Hansens, kurš trešajā sērijā “tikai” ceturtais. Uzvara Foustam, seko Žannē un Marklunds. Kopsummā gan līderi citi – Hansens, Timerzjanovs, Hvāls. P.Solbergam atkal neveiksme – tikai divi noriņķoti apļi. Summā Peteram 14. vieta, divas vietas no pusfinālistu pulka. Jābūt top-12, lai turpinātu cīņu pusfinālos pēc četrām kvalifikācijām.

13:00: NITIŠS ĀTRĀKAIS ARĪ VISĀ TREŠAJĀ KVALIFIKĀCIJAS SĒRIJĀ!!! Seko Rahmatuļins un Linnemans. Reinis nonāk sešiniekā, līderi – Farens, Rahmatuļins, Šigabudinovs.

12:55: Tikmēr zināmi Touringcar rezultāti pēc trešās sērijas. Trešajā kvalifikācijā līderi Pauels, Tohils, Nordgārds. Kopvērtējumā pirmie Pauels, Nordgārds, Častorals.

12:45: Reiņa Set Promotion komandas biedrs Eriksons piedzīvo ļoti smagu kūleni!

12:43: Hm! Nākamajā braucienā pēc Nitiša sarkanie karogi startā. Avārija? Grupā bija Rahmatuļins, Makarovs, Šigabudinovs, Farens un Eriksons – pie līderiem problēmas?

12:40: Ir! Reinim Nitišam pirmā uzvara savā iebraucienā! Skatīsim, kāds būs bijis brauciena laiks un, kurā vietā viņš būs sērijā. Bet fakts paliek fakts – Reinim pirmā (mazā) uzvara rokā. Starp citu, cik melna diena abiem baltiešiem bija vakar, tik spoži sākta pirmdiena – arī lietuvietis Staponkus savā iebraucienā bija pirmais.

11:50: Komanda ziņo, ka ar Nitiša mašīnu treniņos viss absolūti kārtībā.

11:42: Vakardiena pierādīja, ka sacīkstes pat ar minimālām pauzēm ievilkās. Atliek cerēt, ka mašīnu izturība un sportistu prasme smagi nesasist mašīnas turpināsies, citādi rallijkross notiks ne tikai pirmdienā, bet pat otrdienā… Ja nopietni, iespējams, vakardienas laika zudums ir pirmā mācība jaunās rallijkrosa pasaules vadībai. Kopumā sīkums, bet, kad lieta nonāks līdz TV tiešraidēm, kaut ko iekavēt nedrīkstēs pat par minūti.

11:40: Šodienas dienaskārtība: 3. kvalifikācija 12:15 pēc Latvijas laika. 4. kvalifikācija 13:50. Pusfināli 17:00, fināli 18:15. Gara diena!

01.04., 11:25: Labrīt 1. aprīlī! Bez jokiem pie Reiņa Nitiša cīņām Lidenhilā! Reinis tikko veicis Warm-Up treniņu, uzrādot trešo rezultātu no desmit startējušajiem.

19:55: Hansens sezonu sācis šokējoši labi – abās sērijās uzvaras! Otrajā sērijā P.Solbergs, kura uzvaru savā grupā jau izcēluši starptautiskie mediji. Trešais – Fousts. Kopvērtējumā pēc diviem braucieniem trijniekā Hansens, Hvāls un Timerzjanovs. Sezona sākusies ar pamatīgu rezultātu rosolu!

19:40: Otrās sērijas protokols apstiprina – Reiņa rezultātam jau pievienotas 30 sekundes, tātad skumjš, bet tomēr progress salīdzinājumā ar pirmo braucienu sēriju. Bez soda, bet ar plīsušo riepu Reinis būtu tikai vienu pozīciju augstāk.

19:38: Par neveiktu Džokera apli kvalifikācijā – 30 sekundes klāt pie brauciena laika. Iespējams, Reiņa devītā vieta sērijā nemainīsies, jo sods jau varētu būt iekļauts brauciena rezultātā.

19:35: Super 1600 klasē ar visām bēdām Reinim fiksēta devītā vieta, bet kopumā Nitišs pat pacēlies uz astoto pozīciju – acīm redzot daudziem gājis vēl sliktāk. Taču neveiktais Džokeris var nest sodus (centīsimies uzzināt, kas par šādu pārkāpumu draud pēc nolikuma). Otrās sērijas līderi Super 1600: Eriksons, Farens, Makarovs. Kopumā – Farens, Eriksons, Rahmatuļins/Makarovs (vienāds punktu skaits).

19:25: Touringcar klasei otrajā kvalifikācijā līderi Nordgārds, Pauels, Bratens. Summā pēc pirmās dienas – Pauels, Nordgārds, Larsons. Favorīti Častorals ceturtais, Tohils – tikai  septītais no astoņiem dalībniekiem, izstājoties otrajā braucienā.

19:20: Otrajā braucienā plašs problēmu klāsts. Komanda ziņo, ka braucienā plīsusi riepa, turklāt aiz bēdām Reinis nav iebraucis Džokera aplī, kas, šķiet, nozīmē anulētu braucienu un daudz lieku punktu. Problēmas ar Džokeri, iespējams, radušās, jo braucienā nedarbojās sarunu iekārta. “Melnā diena,” rezumē komanda.

19:05: Baltiešiem slikta diena – Staponkus, kurš pēc pirmās sērijas bija tieši priekšā Nitišam (devītais), otrajā kvalifikācijā izstājās.

19:00: Arī otrais brauciens Reinim neveiksmīgs – pēc trim apļiem Nitišs bija vadībā, taču finišā ceturtais savā grupā. Nejauks sākums. Pēc trešā apļa 0,4 sekundes aiz Reiņa bija krievs Zagumennovs, kurš ir draiska braukšanas stila piekritējs, iespējams, cīņa bijusi pārāk asa. Tomēr gaidām ziņas no komandas.

18:35: Ziņas no frontes: Nitiša mašīnai bijis bojāts pārnesumu devējs, tāpēc nācās startēt ar otro pārnesumu. Šobrīd viss saremontēts un komanda gaida otro braucienu.

18:32: Tūlīt sākas arī otrā kvalifikācjas sērija. Šķiet, dienaskārtības plānotāji bijuši optimistiski aprēķinātā posma norises ilguma ziņā.

18:30: Pēc pirmās sērijas Nitišs 10. vietā no 13 dalībniekiem. Līderi Super 1600 klasē – Farens, Eriksons, Rahmatuļins, Linemans, Makarovs, Šigabudinovs. TouringCar klasē līderi Larsons, Častorals, Pauels. SuperCar līderi – grupu uzvarētāji Hansens, Hvāls, Timerzjanovs un H.Solbergs. P.Solbergs pēdējais pēc zaudēta laika, šķiet, braukšanas kļūmes dēļ.

17:55: Nitišam, šķiet, pirmais brauciens neizdodas pēc plāna – ceturtais, daudz laika zaudējot aiz Augusta. Priekšā Eriksons, Makarovs un Šigabudinovs.

17:10: Izlozē Reinis izvilcis trešo numuru, tātad pēdējā grupa, trešā starta vieta – no vidus. Grūti pateikt, labi vai slikti, viss atkarīgs no starta rāviena.

17:06: Treniņi iekavējuši paredzēto programmu par pusstundu, pat neskatoties uz visai labu izturību un minimāliem evakuācijas darbiem. Drīzumā sāksies pirmā kvalifikācija. Atgādinām, ka laika kontroles vairs nav, sportistus pa grupām sadala izloze. Muļķīgi, bet atgādina latviešu folkreisu! :)

17:05: Supercar otrajā sesijā līderis P.Solbergs, seko Hansens, Fousts un Timerzjanovs, visi satilpuši vienā sekundē.

16:40: Supercar otrajā sesijā uz starta parādās arī Marklunds un Borsets, kuri pirmo sesiju izlaida.

16:35: Reinis Nitišs otros brīvos treniņus noslēdz piektajā vietā, no sava pirmās sesijas rezultāta nometot pusotru sekundes desmitdaļu. Tiesa, Reinis, šķiet, veica tikai vienu iebraucienu otrajā sesijā, vairāki braucēji – divus.

16:15: TouringCar otro sesiju līderpozīcijā noslēdz Pauvels, seko Častorals un Tohils.

16:00: Sākas brīvo treniņu otrā sesija.

15:55: Supercar brīvajos treniņos līderis Hvāls, seko Hansens, Fousts, Žannē, Valfridsons, P.Solbergs. Čempions Timerzjanovs 9. vietā, H.Solbergs – 11., L.Dorans ar pāris veiktiem apļiem 16. vietā. Borsets un Marklunds bez veiktiem apļiem.

15:45: Brīvajos treniņos Super 1600 klasē vienā sekundē seši no sacīkstes 13 dalībniekiem. Pašlaik neveiksmīgs sākums lietuvietim Staponkum – treniņos veikts tikai viens aplis un pēdējais rezultāts.

15:25: Nitišs noslēdzis brīvos treniņus. Super 1600 klasē Reinis uzrādījis otro rezultātu, par 0,011 sekundēm atpaliekot no Linnemana. Seko Eriksons, Farens, Rahmatuļins. Sākums daudzsološs!

12:20: Vairāki līdzjutēji jautā par TV pārraidēm. Cik noprotams, tiešraides sāksies no Somijas posma jūnijā. Līdz tam ERX iesaka ķert apskatus pēc sacensībām – gan YouTube, gan oficiālajā mājas lapā RallycrossRX, gan televīzijas kanālos. Šobrīd zināms, ka Viasat Motors apskatu rādīs trešdien. Par pārējiem kanāliem vēl jāievāc informācija.

31.03., 9:55: Šodien Lidenhilā pirmā sacensību diena. No rīta dažādas administratīvās lietas, bet braukšana trasē paredzēta no 14:40 pēc Latvijas laika, kad sāksies brīvie treniņi. 15:30 paredzēts pirmās kvalifikācijas sērijas sākums, 17:05 – otrā sērija. Atgādinām, ka no šā gada jauna posma aizvadīšanas sistēma, par kuru var lasīt šeit. Sportistiem visās trīs klasēs četri kvalifikācijas braucieni (visi ieskaitē), pusfināls un, ja izdodas, A fināls.


Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv