Rallijkross: Ošam diskvalifikācija Igaunijā, situācija neviennozīmīga

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
16.06.2021
18:51

Nedēļas sākumā Igaunijas rallijkrosa funkcionāri nolēmuši diskvalificēt Ediju Ošu, kā rezultātā Latvijas braucējs zaudē uzvaru Igaunijas čempionāta pirmajā posmā Supercar klasē. Tomēr veids, kā latvietis zaudējis panākumu, var tikt uzskatīts par procedūrai neatbilstošu.

Oša uzvara tika apdraudēta jau pēc apbalvošanas, kad tika konstatēts, ka automašīna neatbilst minimālajam noteiktajam svaram. Pēc garām diskusijām latvieša rezultāts palika spēkā, tomēr vēlāk Igaunijas atbildīgās personas lēma Oša uzvaru tomēr anulēt.

Prakse rāda, ka, pat ja pārkāpums tiek fiksēts, ir precīza FIA un katras valsts ASN (mūsu gadījumā tā būtu LAF, igauņu – EAL) noteikta procedūra, kā tiek fiksēts pārkāpums, kā par to tiek informēts sportists, kā un kad tiek publicēts lēmums un, kurā brīdī rezultāti ir apstiprināti un vairs nav maināmi. Noprotams, ka igauņu veiktā lēmuma tapšanas ķēde nav sakritusi ar noteikto procedūru. Iespējams, ka Oša cīņa par uzvaru, līdz ar to, vēl nav noslēgusies.

Oša diskvalifikācijas gadījumā par Supercar klases uzvarētāju kļūst daudzsološais pilnpiedziņas debitants, Latvijas rallijkrosā startējušais Maiko Tamms.

Ja Ošam uzvara tiks atņemta, pirmais posms Laitses trasē visveiksmīgākais no mūsu sportistiem būs Kristapam Gruntem, kurš uzvar uzvaru Touringcar klasē.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv