Rallijkross: Ošs: “Spilgtākā pieredze manā karjerā!” (FOTO)

Viesturs Saukāns  03.03.2018 20:30 0

Latvijas krosa braucējs Edijs Ošs aizvadījis RX Academy sacīksti Norvēģijā, gūstot izcilu pieredzi gan ledus braukšanā, gan braucienu un to datu analīzē. Lai gan finālā tikt neizdevās, pat gana pieredzējušam sportistam piedzīvotais ir liels ieguvums karjerā.

Edijs desmit dalībnieku konkurencē debijas braucienā – pirmajā kvalifikācijā – guva astoto pozīciju, otrajā braucienā kāpināja tempu un bija sestais, bet trešajā braucienā atzina zaudētu startu un vairākas pieļautas kļūdas, rezultāta septītā vieta. Pēc trim kvalifikācijām Ošs bija sestajā vietā, stājoties uz starta savā pusfinālā no trešās vietas. Finālā tikt neizdevās, taču tas nemazināja kopējo braucēja sajūsmu par piedzīvoto.

“Šajā sacīkstē visu laiku bija jābrauc ar vēsu prātu, kas ne vienmēr izdevās, piemēram, trešajā kvalifikācijā,” saka Edijs. “Pazaudēju startā, līdz ar to tālākais brauciens bija notrakots un kļūdu pilns. Taču datu analīze rādīja, ka vairākas trases vietas biju sācis braukt daudz pareizāk nekā sākumā. Komanda un tās darbs lieliskā līmenī, ir daudz informācijas un datu no braucieniem, ko analizēt. Sapratu, ka starts šajā trasē ir 90% no rezultāta – ja tas neizdodas, cīņa zaudēta. Mašīna pilnīgi citāda nekā tās, ar kurām esmu braucis. Elektriskais gāzes pedālis ir ar ļoti šauru diapazonu. Uz ledus tas bija viens no galvenajiem uzdevumiem, atrast pareizo apgriezienu daudzumu. “Gāzi grīdā” šeit nedarbojas, tikai filigrāna braukšana. Attiecīgi, tas attiecas arī uz startu, ko gan tā arī “neatradu”. Taču, kā teicu, ļoti laba pieredze, gan par komandas darbu, gan par mašīnu.”

“Interesanti, ka cīņas ar katru braucienu kļuva arvien asākas, sadursmju kļuva vairāk. Taču, neraksturīgi man, mašīnai finišā neviena skrambiņa! Finālā netiku, taču uz dienas beigām droši turējos kopējā barā un jutu mašīnu. No rīta pat līdz startam nevarēju aizbraukt, slāpa nost! Taču beigās bija sajūta, it kā būtu visu sezonu braucis ar šo auto. Šī bija mana labākā pieredze manā sportista karjerā. Fantastisks salikums, kā izjust mašīnu un to darīt uz ledus. Kopumā par šo pasākumu man jāsaka paldies Reinim Nitišam, kurš nepakautrējās man piezvanīt ceturtdienas vēlā vakarā un noorganizēt man šo sacīksti. Izrādās, autosportā arī šādi kārtojas lietas!”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Folkreisa Vasaras kausa 1. posms, Krosa komisijas kausa 4. posms

Smiltene, Tepera trase, 28.04.2019.

Dalībnieki FR (35)

Dalībnieki KKK (16+2)

Reģistrācija parkā

***

Pasaules rallijkrosa čempionāta 2. posms

Spānija, Barselona, 27.04.2019.

Latvijas sportisti:

-Jānis Baumanis

-

***

Latvijas rallijkrosa čempionāta 1. posms, NEZ Kroskartu čempionāta 1. posms

Rīga, BKSB, 04.-05.05.2019.

Dalībnieki

***

Latvijas autokrosa čempionāta 1. posms

Valmiera, Brenguļu autotrase, 12.05.2019.

Dalībnieki

***

Pasaules rallijkrosa čempionāta 3. posms

Beļģija, Spā trase, 11.05.2019.

Latvijas sportisti:

-Jānis Baumanis

-

***

AUTOCROSS.LV ATBALSTA