Rallijkross: Otrajā Rīgas dienā Ekstrems apspēlē Kristofersonu

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
20.09.2020
19:58

Pasaules čempionāta sestajā posmā, kas svētdien norisinājās Rīgā, Biķernieku trasē, uzvaru sasniedza Matjass Ekstrems, pārspējot sezonas līderi Johanu Kristofersonu. Reinis Nitišs pasaules ieskaitē šoreiz palika ārpus pusfināla, bet Jānis Baumanis Projekt E klasē guva otro vietu.

Pasaules rallijkrosa čempionāta Supercar klasē finālā arī svētdien tikās vadošie čempionāta braucēji. Interesanti, ka visus trīs kvalifikācijas braucienus uzvarēja KYB Team JC braucēji – Ekstrems divreiz, Robins Larsons trešajā braucienā. Tomēr Kristofersons trīs braucienu summā bija starp abiem Audi braucējiem – otrajā vietā.

Finālā pēc veiksmīga starta Ekstrems nonāca vadībā un, lai gan Kristofersons viņu presingoja visa brauciena garumā, Matjass prata būt priekšā tautietim arī pēc Džokera apļu apmaiņas cīņas nogalē.

Trešo pozīciju sasniedza Larsons, bet aiz pjedestāla palika Timijs Hansens, Niklāss Gronholms un Kevins Hansens.

Reinis Nitišs braucienos guva divas 13. vietas un reizi bija 11. pozīcijā, kas trīs kvalifikācijas braucienu summā lika palikt aiz pusfināla robežas – 13. pozīcijā.

Supercar viens no spilgtākajiem notikumiem bija avārija pusfinālā, kurā Andreass Bakerūds meklēja ceļu līkuma iekšmalā cīņā ar Timo Šaideru. Šaiders neatstāja brīvu vietu norvēģim, kā rezultātā pēc abu auto sāna kontakta Bakerūda auto ielidoja iekšmalas valnī, izārdot auto priekšējo kreiso stūri. Braucējs tika nogādāts slimnīcā uz pārbaudēm.

Projekt E klasē Jānim Baumanim neizdevās atkārtot vakardienas pirmās kvalifikācijas uzvaru, finišējot otrais aiz Sirila Reimonda gan ceturtajā kvalifikācijā, gan finālā. Trešajā braucienā svētdienas rītā Jāni izslēdza no spēles konkurenta sitiena pa mašīnas aizmugurējo riteni, kā rezultātā Baumanis finišu nesasniedza.

Jebkurā gadījumā Janis Baumanis kļuvis par pirmo latvieti, kurš guvis pjedestāla pozīciju Projekt E ieskaitē. Tāpat gūta vērā ņemama pieredze darbā ar elektroauto, kas var būt kā priekšrocība nākotnes rallijkrosa iespēju meklējumos.

Eiropas Supercar čempionāta posmā uzvaru sasniedza Olivers Eriksons, aiz sevis atstājot Sondru Evjenu un Žanu Babtisti Dibūru.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv