Rallijkross: Palicis bez Ekstroma, atkal uzvar Kristofersons

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
29.08.2020
17:26

Pasaules rallijkrosa čempionāta trešajā posmā Somijā, Kouvolas trasē uzvaru finālā sasniedza Johans Kristofersons. Tā kā viņa sīvākais konkurents Matjass Ekstroms izstājās jau pusfinālā, uzvara finālā šķita salīdzinoši vienkārša.

Pēc kvalifikācijas trim braucieniem bija skaidrs, ka Kouvolā galvenais favorīts ir Kristofersons – uzvaras visos braucienos. Ekstroms šķita vienīgais, kurš līderim var sastādīt vērā ņemamu konkurenci, taču bijušā čempiona cīņa noslēdzās pusfinālā tehnisku problēmu dēļ. Arī viņa komandas biedrs Robins Larsons apstājās tajā pašā pusfinālā vēl krietni pirms finiša.

Finālā Kristofersons bija vadībā no starta līdz finišam, bez vērā ņemamas opozīcijas. Interesanti, ka tuvākais sekotājs bija Somijas nacionālā čempionāta uzvarētājs Juha Ritkonens, nevis regulārie čempionāta dalībnieki. Soms sasniedza izcilu otro vietu finišā, pazemojot sekotājus Timiju Hansenu, Niklasu Gronholmu, Timo Šaideru un Kevinu Hansenu. Ritkonena sniegums visas dienas garumā bija lielisks, jau kvalifikācijā sasniedzot ceturto vietu spēcīgajā konkurencē.

Svētdien norisināsies pasaules čempionāta ceturtais posms. Trijās sacīkstēs (pirmie divi posmi pagāšnedēļ Zviedrijā) Kristofersonam divas uzvaras, Ekstromam viena. Pašlaik tendences rāda, ka Kristofersons uzsācis ceļu pretī vēl viena dominances sezonai. Turklāt būs interesanti vērot Ekstroma sezonas turpinājumu, jo nākamajiem posmiem Rīgā viņš nav apstiprināts KYB Team JC sastāvā, drīzāk ir aizdomas, ka šo pozīciju varētu ieņemt Jānis Baumanis. Oficiālais Latvijas posmu dalībnieku saraksts šobrīd šķiet visai kuriozs – nav atklāts KYB Team JC otrs braucējs un viņa starta numurs, taču tautības ailītē jau redzams, ka tas būs latvietis, savukārt šis ieraksts ir starp 4. un 7. starta numuru turētājiem, kas ļoti atbilstu Jāņa 6. numura lokācijai.

Ja par Rīgas posmu, tad jau plaši izskanējis, ka sacīkstē uz starta ar lietuviešu ES Motorsport komandas Škoda Fabia stāsies Reinis Nitišs.

Pirms svētdienas Kouvolas posma pasaules čempionāta kopvērtējuma vadībā atrodas Kristofersons ar 86 punktiem. Ekstromam 70, sekoabi Hanseni ar 50, Larsons ar 49, Gronholms ar 47 punktiem.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv