Rallijkross: Pasaules čempionātam pievienosies Kouvola?

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
17.06.2020
14:29
2013. gadā Kouvolā notika Eiropas rallijkrosa čempionāta kārtējais posms, bet gadu vēlāk Somijas trase vienīgo reizi bija iekļauta WRX sastāvā

Ļoti iespējams, ka šā brīža pasaules rallijkrosa čempionāta kalendārs tiks papildināts ar Somijas posmu, kas notiktu Kouvolas trasē augusta beigās.

Tā kā vīrusa sāga ir ievērojami izpostījusi WRX kalendāru, turklāt turpina to darīt arī šobrīd, čempionāta rīkotāji meklē risinājumus citu sacīkšu pievienošanai.

Šobrīd kalendārs paredz, ka sezona sāktos 22.-23. augustā Zviedrijā. Pēc šī posma pēc Francijas sacīkstes atcelšanas izveidojusies gara pauze, līdz pat 19.-20. septembrim, kad paredzēts Latvijas posms. Somijas posms tiek plānots 29.-30. augustā.

Jāatzīmē, ka visai skaļas ir baumas, ka zem jautājuma zīmes gan vīrusa, gan finanšu apsvērumu dēļ varētu būt Zviedrijas posma norise, un versija, ka Kouvola varētu būt kā glābšanas riņķis Holjesas posma atcelšanas gadījumā, šķiet ticama.

Somijas posma rīkošanas iespēju izskata leģendārā SET Promotion komanda, sadarbībā ar pasaules rallijkrosa čempionāta rīkotāju IMG. Tiek uzsvērts, ka Somijas nacionālā autosporta uzraugs AKK-Sport projektā neiesaistās.

Potenciālie posma rīkotāji atzīmē, ka

gala lēmumu par sacīkstes rīkošanu varētu dot nākamās nedēļas laikā.

Komandas uzdevums ir meklēt finansējumu posma rīkošanai. Kouvolas pašvaldībai tika prasīti 40 tūkstoši eiro, taču vietvara lēmusi piešķirt tikai 15 000 eiro.

Pašlaik pasaules rallijkrosa čempionātā paredzēti astoņi posmi septiņās nedēļas nogalēs (Abū Dabī paredzēti divi posmi vienā nogalē).

Kouvolā pasaules čempionāts norisinājies vienu reizi – pirmajā WRX sezonā 2014. gadā. Līdz tam Somijas trase bija neatņemama Eiropas čempionāta sastāvdaļa, turklāt labi zināma arī daudziem Latvijas braucējiem, kuri Kouvolā startēja NEZ rallijkrosa čempionāta ietvaros. Kouvola, ja nonāktu kalendārā, kļūtu par Latvijas līdzjutējiem pieejamāko posmu ģeogrāfiskā ziņā, jo vairāk tāpēc, ka no jūnija beigām Tallink piedāvās sen vajadzīgo prāmi maršrutā Rīga-Helsinki. Trase no Helsinkiem atrodas pusotras stundas brauciena attālumā.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv