Rallijkross: Pasaules čempionāts publisko cienījamu braucēju sastāvu

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
06.03.2019
21:13

Pasaules rallijkrosa čempionāta rīkotāji trešdien izplatījuši seriāla pamatsastāva braucējus. Par spīti visai depresīvai pērnā gada nogalei, kad seriālu pameta vairāki ražotāji un komandas, jaunās sezonas sastāvs ir cienījams.

Jau janvārī kļuva skaidrs, ka pasaules čempionātā turpinās startēt Jānis Baumanis, turpinot sadarbību ar austriešu Team STARD. Tas pats 6. starta numurs, daudzsološa Ford Fiesta un cerības uz panākumiem. Otrs vistuvāk pasaules seriālam esošais latvietis Reinis Nitišs nav braucēju pamatsastāvā, taču atsevišķos posmos – sākot, visticamāk, ar pirmo sacīksti Abu Dabi – startēs GRX Taneco komandā. Eiropas Supercar čempions oficiāli nosaukts par šīs komandas attīstības pilotu.

Kopumā pasaules čempionāta punktus visos posmos šogad krās 16 braucēji, plus papildinājumi posmos ar neregulārajiem dalībniekiem. Ņemot vērā, ka sastāvā ir gan brāļi Timijs un Kevins Hanseni, gan Andreass Bakerūds, gan pēdējo gadu Eiropas Super 1600 klases čempioni Kristians Šžabo un Roks Baciuška, gan citi skaļi uzvārdi, sastāvs izveidojies baudāms. Starpsezona čempionātam gan šķita nervoza un pat nedaudz bīstama, jo seriālu pameta vairākas toni diktējušas komandas, autoražotāji un, līdz ar to, arī braucēji.

Pasaules rallijkrosa čempionāts sāksies pēc mēneša – 5. aprīlī Abu Dabi, Yas Marina trasē, kurā rallijkrosa aplis izveidots, to integrējot F-1 trasē. Sekos posmi citās F-1 norises vietās – Barselonā, beļģu Spā, Silverstonā. Vasarā ceļš uz leģendārajām, īstajām rallijkrosa trasēm Norvēģijā un Zviedrijā, tad Kanāda, Francija, Rīga un Dienvidāfrika, kur čempionāts noslēgsies 9. novembrī.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv