Rallijkross: Pasaules čempionāts vēlreiz maina kalendāru

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
07.07.2022
19:39

Lai gan jūnija beigās tika publicētas izmaiņas pasaules rallijkrosa čempionāta kalendārā, kas pēdējā brīdī atcēla RX1 sezonas sākumu Zviedrijā, seriāls vēlreiz izmainījis šā gada plānu.

Pēc Zviedrijā atceltā pirmā pasaules posma, notiekot tikai Eiropas un RX2e sacīkstēm, seko arī otrā posma Nirburgringā atcelšana, jeb precīzāk – pārcelšana. Vācijas sacīkste bija paredzēta jūlija pēdējās dienās. Taču WRX rīkotāji ziņo, ka dos komandām papildu pāris nedēļas, lai sagatavotos pienācīgam jaunās ēras – elektro auto – sākumam. Līdz ar to par pirmo posmu pasaules RX1 klasei šobrīd nosaukta Norvēģijas Hellas trase, kur posms paredzēts 13. un 14. augustā.

Savukārt Nirburgringa pārcelta uz 12.-13. novembrim kļūstot par vēl vienu nedēļas nogali, kurā tiks aizvadīti divi čempionāta posmi. Arī oktobra beigās nesen kalendārā iekļautais Barselonas posms nu kļuvis par dubultposmu.

Rīkotāji pirmo posmu pārcelšanu saista ar pāreju uz elektroautomašīnām, bet līdzšinējie divi gadi ievērojami sarežģījuši nepieciešamo elementu piegādes un, līdz ar to, kavēta jauno mašīnu izstrāde un uzbūve. Jāatzīst, no publiskā tēla viedokļa visai neveikli. Nirburgringas pārcelšana un citas nianses maina kalendārus arī RX3 un RX2e klasēm.

Atjaunotais pasaules un Eiropas čempionāta kalendārs atrodams Autocross.lv Kalendāru sadaļā.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv