Rallijkross: Pastiprinātie ierobežojumi atkal sit sportam

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
05.11.2020
09:08
WRX posms Spā trasē šogad atcelts pavisam

Pastiprinātie Covid-19 ierobežojumi atkal rada triecienus sportam, tajā skaitā autosporta aktivitātēm. Mūsu lauciņā atcelts pasaules rallijkrosa čempionāta posms Spā trasē Beļģijā, tāpat ietekmēts Latvijas līdzjutējiem aktuālais Lielbritānijas rallijkrosa čempionāts.

Pasaules čempionāts gandrīz beidzies

Beļģijas, jeb Beniluksa WRX posms šogad spītīgi turējās kalendārā, par spīti tam, ka Beļģija ir Covid tēmā viena no vissmagāk cietušajām Eiropas valstīm saslimušo un mirušo statistikas ziņā. Sākotnēji paredzēts vasaras sākumā, posma pārcēlās uz septembri, bet vēlāk uz novembri. Taču jaunā situācija, kad valsts atkal nonākusi pie vissmagākajiem ierobežojumiem, liek atcelt Spā trasē paredzēto posmu pavisam. Rīkotāji jau kaujinieciski pasludinājuši vēlmi WRX posmu rīkot nākamgad.

Šāds pavērsiens nozīmē, ka pasaules čempionātā atlicis vairs tikai viens posms – decembra vidū Vācijā, Nirburgringā. Turklāt sacīkste vismaz šobrīd nav paredzēta kā dubultposms. Ja nekas šajā ziņā netiek mainīts, kopvērtējuma līderim Johanam Kristofersonam pietiek ar 14. vietu Nirburgringas kvalifikācijas kopsummā, lai kļūtu par šā gada čempionu. Tiesa, zviedra sniegums šogad atkal ir tik pārliecinošs, ka diez vai kāds šaubījās par Kristofersonu kā topošo šīs sezonas čempionu.

Vācijā kā papildu klase paredzēta Eiropas Super 1600 klases trešā sacīkste, kā arī elektro auto kategorijas Projekt E posms. Savukārt Beļģijā bija paredzēts Eiropas Supercar čempionāta trešais posms – vai tas tiks pievienots Vācijas sacīkstei, sapratīsim tuvākajā laikā.

Lielbritānijas čempionātā izmaiņas, glābj Elites statuss

Līdz ar vīrusa situācijas pasliktināšanos kārtējās izmaiņas piedzīvojis arī Lielbritānijas rallijkrosa čempionāts, kurā Super 1600 klasē startē arī Roberts Vītols.

Britu valdība 2. novembrī paziņoja, ka tiek atceltas visas motoru sporta (un ne tikai) sacensības, kurām nav izņēmuma, jeb Elites statuss. Sākotnēji tika ziņots, ka šo statusu saņēmuši nacionālie autošosejas čempionāti – BTCC un British GT. Trešdien savu nonākšanu elites statusā apstiprināja arī britu rallijkross. Elites statuss paredz, ka sacensības varēs notikt, taču bez skatītāju klātbūtnes.

Augstais statuss gan neļāva saglabāt nemainīgu sacensību kalendāru, kā rezultātā Roberts Vītols un viņa komanda zaudējuši kārtējo aviobiļešu pirkumu, jo pirmais posms kopš augusta bija paredzēts šajā nedēļas nogalē.

Jaunais kalendārs paredz, ka čempionāts, kurā aizvadīts viens posms augustā Lidenhilā, turpināsies 5. un 6. decembrī kā dubultposms, arī Lidenhilas trasē. Savukārt ceturtais posms šobrīd pārcelts uz janvāri, kam gan precīzs datums vēl nav noteikts.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv