Rallijkross: Pēc avārijas ar Bakerūdu uzvar Kristofersons

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
18.10.2020
18:17

Pasaules rallijkrosa čempionāta astotais posms Barselonas trasē Spānijā noslēdzās ar favorīta Johana Kristofersona uzvaru, kura sasniegta pēc sadursmes ar Andreasu Bakerūdu pirmajā pagriezienā pēc starta.

Pēc divām uzvarām pirmajos kvalifikācijas braucienos un ceturtās vietas trešajā sērijā kvalifikāciju uzvarēja Matjass Ekstroms. Taču viņa cīņu par uzvaru apslāpēja zaudējums Kristofersonam pusfinālā, kas Ekstromu nosūtīja uz fināla otro stata rindu. Pirmajā rindā kopā ar čempionu nonāca Andreass Bakerūds, kļūstot par galveno Kristofersona konkurentu pirms fināla. Startā Kristofersons izvirzījās vadībā, tāpēc laicīgi bremzēja, lai pirmo pagriezienu izbrauktu ar pēc iespējas mazāku risku. Tikmēr Bakerūds, kurš bija pirmā pagrieziena iekšmalā, uztriecās Kristofersona mašīnas pakaļējam ritenim, no kura ielēca iekšmalas sienā. Atlecot no tās, Bakerūda auto nonāca šķērsām trasei, uz to pamatīgi sānos taranēja Robins Larsons – abi palika stāvam avārijas vietā. Bakerūdam jau otrā sacensību nedēļas nogale pēc kārtas ar pamatīgi sasistu auto, jo arī Rīgas posma otrajā dienā piedzīvota smaga avārija.

Kristofersona auto bojājumi bija kosmētiski, tāpēc viņš pārliecinoši devās pretī kārtējai uzvarai. Uz brīdi otrās pozīcijas favorīts šķita Ekstroms, taču kādā no līkumiem viņš izslīdēja, palaižot garām sestdienas posma uzvarētāju Timiju Hansenu un lielisku sacīksti aizvadījušo Antonu Marklundu. Līdz finišam rezultāti vairs nemainījās.

Bakerūda un Kristofersona incidents vēl tiek izskatīts.

Eiropas čempionāta Super 1600 klasē otro uzvaru pēc kārtas izcīnīja šveicietis Jurijs Beļevskis, aiz sevis atstājot krievu Maratu Kņazevu un galveno konkurentu šajā nedeļas nogalē Gergeliju Martonu, kuru fināla pirmajos pagriezienos sagrieza. Vēl viens favorīts soms Rasmuss Tuominens, kurš sestdien guva trešo vietu, piedzīvoja sarežģītu sacīksti un arī vienu spilgtākajām nedēļas nogales avārijām. Vispirms viņš saņēma diskvalifikāciju par Martona sagriešanu otrajā kvalifikācijā. Abi, attiecīgi, satikās vienā grupā trešajā sērijā. Drīz pēc starta soms uzbrauca ungāra mašīnas riteņiem, pacēlās gaisā un smagi piezemējās uz mašīnas sāna aizmugures. Uz pusfinālu gan auto bija uz starta, tomēr problēmu dēļ Tuominens vairs netika finālā.

Supercar klasē Kristofersons arvien drošāk soļo pretī čempiona titulam, bet Super 1600 klasē, šķiet, Beļevskis un Matons būs galvenie Eiropas čempiontitula dalītāji.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv