Rallijkross: Pēc kvalifikācijas Baumanis septītais, Nitišs paliek bez pusfināla

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
06.08.2017
21:28

Nedēļas nogalē Kanādā norisinās pasaules rallijkrosa čempionāta kārtējais posms. Uz starta, kā ierasts, Latvijas braucēji Jānis Baumanis un Reinis Nitišs. Pēc aizvadītās kvalifikācijas tiek gaidīti pusfināli, no kuriem pirmajā iekļuvis arī Baumanis.

Pēc aizvadītām četrām kvalifikācijām Jānis Baumanis sasniedzis septīto vietu kvalifikācijas kopvērtējumā, pārliecinoši iekļūstot pusfinālā. Reinim Nitišam krietni smagāka sacīkste, kas noslēdzas ar 16. vietu četru braucienu summā.

Kanādas posms sākās ar pamatīgām lietusgāzēm, trasi un dalībnieku parku pamatīgi noplūdinot. Taču rīkotājiem izdevās tikt ar sarežģīto situāciju galā.

Jānis pirmo braucienu noslēdza devītajā vietā. Pēc pirmās kvalifikācijas Baumaņa nometne ziņoja, ka ne viss izdevies kā gribētos. Andris Baumanis: “Startā mašīna gandrīz noslāpa, Jānim izdevās izglābt savu braucienu, taču no starta viņš aizbrauca pēdējais. Taču ātrums bija lielisks, uzrādījām tobrīd ātrākā apļa laiku.”

Otrajā kvalifikācijā Baumanis desmitais, laiku nedaudz zaudējot, izvairoties no priekšā avarējušās Bakerūda mašīnas. Andris: “Labs brauciens, kurā par spilgtāko notikumu kļuva Bakerūda avārija. Viņam laikam kaut kas notika ar mašīnu, tāpēc viņš izslīdēja un apstājās aiz līkuma trases vidū. Jānim par dažiem centimetriem izdevās izvairīties no lielām problēmām. Tas neizdevās sekojušajam Lēbam, kurš lielā ātrumā ietriecās stāvošajā Bakerūda mašīnā.

Trešajā kvalifikācijā brauciens mierīgs, sasniegta astotā vieta. Arī ceturtajā braucienā astotais, līdz ar to neradās šaubas par iespēju tikt pusfinālā. Ceturtā brauciena starts gan ar nelieliem piedzīvojumiem. Andris Baumanis: “Startā Jānis pabojāja mašīnu – Reinis trāpīja pa pakaļējiem riteņiem. Iespējams, tieši tāpēc nedaudz pietrūka līdz brauciena uzvarai, Jānis piekāpās komandas biedram Timuram. Startā priekšā arī Bloks savā stilā mēģināja kaut ko sacīnīt, apskādējot savu auto. Kopumā tik tālu labi, esam stabili un ātri. Pusfināls būs smags, neviens nebūs lēns.”

Baumanis spēkosies kopā ar Johanu Kristofersonu, Matjas Ekstremu, Kevinu Eriksonu un abiem Hanseniem – Timiju un Kevinu.

Reiņa Nitiša sacīkstes sākumu šokējoši izbojāja tehnikas problēmas – kardāna plīsums pirmajā braucienā, un jaudas trūkums otrajā startā. Trešajā braucienā devītais, kas izrādījās viņa labākais rezultāts visā nedēļas nogalē. Ceturtajā braucienā 13. vieta un cīņa beigusies bez pusfināla.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv