Rallijkross: Pēc Nitiša protesta Baldiņa auto pārkāpumus neatrod

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
21.07.2021
10:54

Jau ziņojām, ka pēc Latvijas rallijkrosa čempionāta pirmā posma Biķerniekos sacensību vadība saņēma protestu par Xtreme klases braucēja Ronalda Baldiņa mašīnas atbilstību tehniskajiem noteikumiem. Tehniskā komisija pagājušās nedēļas pārbaudēs pārkāpumus valmierieša tehnikā neatklāja.

Līdz ar lēmumu par Baldiņa tehnikas atbilstību noteikumiem tika apstiprināti arī pirmā posma rezultāti. Biķernieku sacīkstē Ronalds finišēja pirmais, par nieka 0,1 sekundi apsteidzot vēlāko protesta iesniedzēju Reini Nitišu.

Abi vēlāk apmainījās viedokļiem arī Facebook plašumos. Baldiņa sportista profilā rakstīts: “Sveiciens, kolēģi! Sestdien, uzreiz pēc fināla Xtreme klases LRX otrās vietas ieguvējs R.Nitišs uzrakstīja protestu par mana bagija ātrumkārbas neatbilstību tehniskajiem noteikumiem, kas jau startā šķita absurdi. Svētdien bija jābrauc Baltijas čempis, tāpēc uzlika plombi un varēju piedalīties. Sestdien bagiju atdeva vēlu vakarā, līdz ar to – gara nakts, lai savāktos un tiktu uz starta – paldies kolēģim RN par to. Vakar garāžā bagiju izpētīja un jauca daļas, rezultātā netika konstatētas nepilnības — bagijs sagatavots pienācīgi. Uz apskati tika pieaicināts arī R.Nitiša mehāniķis, lai apskate būtu godīga — vēlamo vai plānoto čaļi neieraudzīja. Es un mana komanda ir par godīgu sportu! Turam buru un dodam virsū!”

Zem šī ieraksta komentāros arī Reiņa Nitiša teiktais: “Sveiciens! Saprotu, ka sagādāju zināmas neērtības, taču ziņkāre, aizdomas un protesti starp konkurentiem autosportā visā pasaulē ir absolūti normāla parādība! Pārbaude ir veikta, viss atbilst noteikumiem, un viss mierīgi, nav stresa. Šķiet, ka arī tehniskajam dienestam šī bija jauna pieredze un, varbūt, arī viela pārdomām nākotnei. Lai vai kā – labas cīņas trasē, un sveicu ar uzvaru 1. posmā. RN”

Jāatzīmē, ka abu spēkošanās šogad aizvadīta dažādos līmeņos: Baldiņš un Nitišs ir ne tikai konkurenti Latvijas un NEZ Baltijas čempionātā, bet arī RallyX Nordic seriāla Crosskart klasē.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv