Rallijkross: Pēc Rīgas posma Baumanis nostiprinās top-10, Nitišam sezona galā

Viesturs Saukāns  03.10.2016 10:24 4

  Rallijkross, Ziņas

Iekļūstot pasaules rallijkrosa čempionāta Rīgas posma pusfinālā Jānis Baumanis nedaudz nostiprinājis savu desmito vietu kopvērtējumā. Savukārt Reinim Nitišam sarežģītā sezona līdz ar māju posmu noslēgusies.

Abi latvieši Biķerniekos iekļuva pusfinālā, no tā gan tālāk uz finālu netiekot. Labs starts padevās Baumanim, taču pēc kontakta pirmajā pagriezienā ar Heikinenu tika sabojāta stūres svira, kas pēc tramplīna nolūza un Jānis bija spiests izstāties.

Tomēr stabilais sniegums nedēļas nogales garumā, par spīti pamatīgam mājas sacīkstes spiedienam, ļāva gūt cienījamu punktu devu, lai – minimāli -, taču nostiprinātos pasaules čempionāta zīmīgajā kopvērtējuma desmitniekā. Čempionātā atlikuši divi posmi – Vācijā un Argentīnā.

Reinis Nitišs ar Latvijas posmu pieliek punktu šai sezonai, gatavojoties nākamajai sezonai. Pirms šī posma Reinis bija 15. vietā, ar cerībām principa pēc pozīciju uzlabot. Arī pēc sacīkstes Nitišs ir 15. vietā, taču zaudējot daļu iekrāto punktu, jo Olsbergs mašīnai tika izmantots pirmais “liekais” motors.

Reinim ar šo sezona ir galā, viņš nestartēs ne Vācijā, ne Argentīnā.

Latvijas posms, iespējams, veica pamatīgu pagriezienu pasaules čempiona titula izcīņā. Līdz ar Petera Solberga neveiksmīgo sacīksti, ko lielā mērā diktēja izslēgšana no brauciena otrajā kvalifikācijā, labu izrāvienu guvis Matjass Ekstrems. Solbergs vairs nav pat otrajā vietā, jo viņam garām tika Johans Kristofersons.

4 responses to “Rallijkross: Pēc Rīgas posma Baumanis nostiprinās top-10, Nitišam sezona galā”

 1. Rieksti says:

  Kāda iespēja sagaidīt folkreisu Biķerniekos? Tas tik būtu ko vērts :)

 2. Fans Visiem. says:

  Ne par tēmu.Armanda Pārupes volvo ar dugām viss ok? Jo bildes masina diezgan sciba izkatijās. Un jā folkreisu redzēt Biķerniekos būtu ūber labi.

 3. juris #71 says:

  Pieļauju, ka par iespēju braukt biķerniekos folkreisisti būtu gatavi bez čīkstēšanas šķirties arī no paprāvākas dalības maksas! Vismaz es – noteikti! Viestur – iztausti orgus, varbūt saiet!

 4. Rieksti says:

  Ideālais scenrāijs – Folkreiss tiek integrēts NEZā(jo pieņemu, ka tāds notiks). Sanāktu tādi riktīgi rallijkrosa svētki. Tā kā Biķernieki ir pasaules čempja trase, tad liela iespēja, ka startētu Baumanis un Nitišs treniņa nolūkos. Baumanis un Nitišs=vairāk skatītāji=folkreisa zvaigžņu stunda. Ja nu folkreiss tiek līdz tiem Biķerniekiem, tad vajadzētu stingrāk pieiet neglīto mašīnu sodīšanai jau pirms posma, lai nav kauns tur rādīties. Vienīgi ar sāpēm būtu jāskatās uz tiem folkreisa drapakiem biķernieku tramplīnos un pirmā līkuma gaļa arī būtu diezgan traka. :)

Your email address will not be published. Required fields are marked *

pievieno komentāru