Rallijkross: Pēc sarežģītiem posmiem Baumanis turpina cīņu par titulu

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
05.07.2023
20:53

Aizvadīto pāris nedēļu laikā Latvijas rallijkrosa braucējs Jānis Baumanis aizvadījis divas sarežģītas Eiropas rallijkrosa čempionāta sacīkstes, taču divus posmus pirms sezonas beigām saglabā cerības uz čempiona titulu.

Jūnija otrajā pusē tika aizvadīts posms Norvēģijā, bet aizvadītajā nedēļas nogalē Zviedrijā. Jānim Baumanim posmi izvērtās sarežģīti, un nācās palikt bez pjedestāliem Euro RX1 klasē. Norvēģijā, Hellas trasē sarežģītā cīņā Baumaņa sacīkste negaidīti apstājās pusfinālā, kad par konkurenta vietas trasē nerespektēšanu Jānis saņēma skarbu 10 sekunžu sodu, kas izsvieda latvieti no finālistu pulka. Piešķirtais sods un tā apjoms gan Jānim pašam, gan citiem speciālistiem izraisīja izbrīnu – situācija šķietami bija salīdzinoši nevainīga. Tiesa, aptaujājot vairākus tiesāšanas ekspertus — gan nacionālā, gan starptautiskā līmeņa – saņemts viedoklis, ka iemesls sodam ir atrodams, taču ne tik skarbā apjomā. Jāatzīmē gan, ka arī, piemēram, piecu sekunžu sods būtu tikpat iznīcinošs, jo Baumanis no pusfināla otrās vietas nokristu uz ceturto, vienalga paliekot aiz finālistu pulka. Situācija diskutējama, bet jāatzīst, ka Norvēģijas posmā arī pārējās klasēs bija izteikti stingri tiesnešu lēmumi par situācijām, kuras citkārt paliktu nepamanītas (kas nav ne labi, ne slikti, vienkārši neierasti).

Zviedrijas sacīkste kopumā bija veiksmīgāka, kaut tāpēc, ka Baumanim izdevās iekļūt fināla sešu dalībnieku pulkā. Taču posms aizvadīts ar ļoti mainīgiem rezultātiem, turklāt pamatīga rezultātu staigāšana kvalifikācijas sērijās atkal bija vērojama gandrīz visiem sezonas līderiem.

Pēc sestās vietas kvalifikācijas summā un trešās pozīcijas pusfinālā Baumanis finālu noslēdza piektajā vietā, dubļainajā trasē un sliktajā redzamībā netiekot garām galvenajam konkurentam cīņā par titulu Antonam Marklundam. Uz pjedestāla kāpa Patriks O`Donovans, pirmo reizi šogad startējušais bijušais Eiropas čempions Robins Larsons un dānis Ulriks Linnemans, kuram šis ir viens no augstākajiem rezultātiem Eiropas čempionāta pilnpiedziņas klasē.

Pēc šiem sarežģītajiem posmiem ievērojami izmainījies kopvērtējuma stāsts. Pēc pirmajām divām sacīkstēm Ungārijā un Portugālē Baumanis un Enco Ide dalīja līderpozīciju, taču Skandināvijas tūrē gan Jānim, gan Idem neklājās viegli, ko izmantoja Marklunds un O`Donovans. Pēc neveiksmēm pirmajos posmos Marklunds šobrīd nonācis čempionāta vadībā (61 punkts), seko Ide (56), Baumanis (55) un O`Donovans (52). Atraktīvā brita punktu skaits būtu 57, taču O`Donovans Zviedrijā saņēma divus oficiālos brīdinājumus. Ja sezonas laikā tas tiek izdarīts divreiz, tiek atņemti pieci čempionāta punkti. Brits šo “prata” sasniegt Holjesas posma pusfināla un fināla laikā.

Šī atkal ir interesanta situāciju izvērtēšanas prakse, kas var ietekmēt pat čempiona titula likteni. Vērts parēķināt, kas kurā kopvērtējuma situācijā ir izdevīgāk: saņemt laika sodu, kas izmet no kādas pusfināla vai fināla pozīcijas (attiecīgi, zaudēti punkti par zaudētajām vietām), vai saglabāt vietu un pat uzvaru, kā O`Donovana gadījumā, bet par agresiju zaudēt pa kādam punktam sezonā. Vieta ja ne manipulācijām, tad rezultātu veidošanas diskusijām noteikti. Un atkal – tas nav ne labi, ne slikti, bet neparasti.

Pasaules čempionāta ziemeļu tūre? Viss kā parasti – Johans Kristofersons turpina uzvaru sēriju, atraujoties kopvērtējuma līderpozīcijā. Kamēr zviedrs pasaules RX1 guvis uzvaras visos trijos posmos, Euro RX1 četrās sacīkstēs četri dažādi uzvarētāji: Ungārijā Baumanis, Portugālē Ide, Norvēģijā Siverts Svardāls un Zviedrijā O`Donovans. Pamanījāt? Kopvērtējuma līderim Marklundam divus posmus pirms sezonas beigām vēl nav nevienas uzvaras. Tātad viņš nav neuzvarams, viņš vienkārši jāapsteidz…

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv