Rallijkross: Perfektais Baumanis pēc uzvaras EČ vadībā

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
01.05.2023
10:39

Latvijas rallijkrosa braucējs Jānis Baumanis Eiropas čempionāta pirmo posmu Ungārijā sāka ar lielisku uzvaru, kļūstot par seriāla līderi.

Baumanis nedēļas nogalē demonstrēja stabilus, un sacensību otrajā dienā izcilus rezultātus, uzvarot gan kvalifikācijas braucienu summā, gan savā pusfinālā, gan vēlāk finālā. Šī Jānim bija septītā uzvara Eiropas rallijkrosa čempionāta karjerā – piecas no tām tika gūtas Super 1600 laikos, bet pilnpiedziņas klasē otrais panākums pēc uzvaras 2021. gada Latvijas posmā.

Pēc šī rezultāta, pašsaprotami, Baumanis kļuvis par Eiropas rallijkrosa čempionāta līderi. Tomēr pirmā posma scenārijs rāda, ka cīņa par čempiontitulu nebūs viegla pastaiga sīvās konkurences dēļ.

Otro vietu finālā sasniedza Eiropas čempions Antons Marklunds. Ne bez veiksmes, jo avārija trešajā kvalifikācijā viņu izslēdza arī no ceturtā priekšbrauciena, tāpēc viņa tikšana pusfinālu fāzē bija laimīga sakritība. Vēlāk labs sniegums zviedra izpildījumā – trešais savā pusfinālā un otrā vieta finālā. Šāda atkopšanās vēlreiz apliecina, ka ar Marklundu nākamajos posmos būs jārēķinās.

Uz pjedestāla kāpa arī jaunais brits Patriks O`Donovans. Vadošais trijnieks finišā iebrauca praktiski viens aiz otra.

Nākamais Euro RX posms norisināsies jau kopā ar pasaules čempionāta sacīksti – jūnija sākumā Portugālē.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv