Rallijkross: Peters Solbergs uz rallijkrosu!

Viesturs Saukāns  31.01.2013 14:12 0

  Rallijkross, Ziņas

Pasaules rallija čempionāta bezdarbnieks Peters Solbergs apstiprinājis, ka šogad pilnībā koncentrēsies rallijkrosa sacensībām, startējot Eiropas rallijkrosa čempionātā, kā arī amerikāņu Global Rallycross un X Games pasākumos.

Norvēģis, 2003. gada pasaules rallija čempions, startēs ar Citroen DS3 automašīnu. „Kur gan vēl es varētu braukt ar jaudīgu pilnpiedziņas automašīnu, kas vairāk vai mazāk līdzinās WRC tehnikai un jaudām? Turklāt man apkārt būs vēl pieci līdz astoņi tādi paši uguns spļāvēji. No kā tāda ir grūti atteikties,” savu jaunoi karjeras pavērsienu komentē Solbergs. „Es vismaz vēl vienu reizi gribu kļūt par pasaules čempionu. Esmu šovmenis un gribu likt par sevi runāt. Rallijkross man piestāvēs lieliski!”

Solberga karjera dzimtenē sākās tieši folkreisā un rallijkrosā, deviņdesmitajos gados. „1996. gadā es biju pilnībā pārliecināts, ka Eiropas rallijkrosa čempionāts veidos manu ilgtermiņa karjeru. Izrādījās, ka mani ierāva pie sevis rallijs.”

Solbergs pērn aizvadīja šobrīd pēdējo WRC sezonu, pēc kuras tika zaudēta vieta pie Ford Fiesta WRC auto stūres. Nākamnedēļ Peters aizvadīs Zviedrijas WRC ralliju, startējot vēsturisko automašīnu ieskaitē.

Neapšaubāmi, Solberga ienākšana ralijkrosā būs lielisks pluss sporta veidam un tā atpazīstamībai. Lai arī pašlaik, līdz ar Eiropas čempionāta veidotāju maiņu ir jūtams haoss un apjukums, paredzama izteikta rallijkrosa izaugsme starptautiskajā arēnā.