Rallijkross: Pirmajā pasaules čempionāta posmā uzvar Hansens, Baumanis piektais

Viesturs Saukāns  07.04.2019 11:10 0

Piektdien un sestdien Yas Marina trasē Abū Dabī aizvadītajā pasaules rallijkrosa čempionāta pirmajā posmā uzvaru guva Kevins Hansens pēc tam, kad sodu saņēma finālā finiša līniju pirmais šķērsojušais soms Niklāss Gronholms. Latvijas braucējs Jānis Baumanis guva piekto vietu, Reinis Nitišs piedzīvoja dramatisku avāriju pusfinālā.

Sacīkste sākās ar Team Hansen braucēju brāļu Timija un Kevina Hansenu dominanci. Taču izšķiroša izvērtās trešā kvalifikācija, kurā līdera Timija Hansena auto taranēja vēl viens no favorītiem Andreass Bakerūds. Rezultātā Hansens nevarēja turpināt sacensību bojāta mašīnas drošības karkasa dēļ, bet Bakerūds attiecīgajā braucienā saņēma diskvalifikāciju. Abi, attiecīgi, palika bez iespējas startēt pusfinālā un cīnīties par vietu finālā.

Pēc šīs drāmas kvalifikācijas četru braucienu summā uzvarēja Kevins Hansens, bet par vienu no viņa sīvākajiem konkurentiem kļuva Niklāss Gronholms. Abi uzvarēja katrs savā pusfinālā. Finālā startā uzvarēja Hansens, bet Gronholms ilgstoši cieši sekoja otrajā pozīcijā. Kādā no pagriezieniem Hansena mašīnas aizmugure nedaudz izslīdēja, dodot Gronholmam mānīgu iespēju uzsākt apdzīšanu. Manevrs gan neizdevās tīrs – soms zviedra mašīnu sagrieza un izstūma no trajektorijas. Tāpēc, lai arī Gronholms finišu sasniedza pirmais, uzvarētāju bija jānoskaidro tiesnešu kabinetos. Niklāss saņēma trīs sekunžu sodu, kas viņu aizbīdīja uz otro pozīciju, atdodot uzvaru Kevinam Hansenam.

Jāņa Baumaņa cīņu pirmajās divās kvalifikācijās bojāja mašīnas sajūga defekts, taču, kad problēma tika atrisināta, Baumanis nekavējoties nokļuva līderu grupā, kvalifikāciju noslēdzot ceturtajā vietā. Savā pusfinālā viņš guva otro vietu, pārliecinoši kvalificējoties finālam. Izšķirošajā braucienā Jānim nepadevās starts, taču cīņas gaitā viņš tika līdz ceturtajai pozīcijai. Radiosakaru ar komandu traucējumu dēļ gan priekšpēdējā apļa sākumā braucējs pārprata situāciju un, uzskatot, ka jau sasniegts finišs, nogrieza vienu līkumu, par ko formāli saņēma desmit sekunžu sodu par trases saīsināšanu. Tas Baumani atsvieda uz piekto vietu finālā. Taču pozitīvi, ka daudzsološais sniegums ļauj Jānim atrasties trešajā vietā pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc pirmā posma.

Reiņa Nitiša cīņa izvērtās sarežģīta tehnikas problēmu un neveiksmju dēļ. Pirmajā kvalifikācijas braucienā Reiņa mašīnai plīsa riepa, toties otrajā braucienā Nitišs nodemonstrēja potenciālu, uzrādot trešo rezultātu. Tomēr trešo braucienu iznīcināja sadursme ar Antonu Marklundu, ceturto – elektrības problēmas. Līdz ar to Reinis kvalifikāciju noslēdza 14. vietā, divas pozīcijas aiz pusfināla robežas. Latvietis gan tika uz pusfināla starta līdz ar Timija Hansena izstāšanos un Andreasa Bakerūda diskvalifikāciju. Taču arī pusfināls laimi nenesa – Nitišs drīz pēc starta trāpīja uz augstās līkuma iekšmalas apmalītes, palēcās, uzlēca uz Marklunda auto jumta, bet piezemējoties jau bija skaidrs, ka cīņa galā. Sacīkstē Nitišs klasificēts 13. vietā.

Kopvērtējumā pēc pirmā posma līderis ir K. Hansens (30 punkti), seko Gronholms (26), Baumanis (20), Timo Šaiders (20), Kristians Šžabo (18) un Liems Dorans, kurš finālā guva trešo vietu (14). Reinis Nitišs arī kopvērtējumā šobrīd 13. vietā.

(GCK foto)

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Folkreisa Vasaras kausa 1. posms, Krosa komisijas kausa 4. posms

Smiltene, Tepera trase, 28.04.2019.

Dalībnieki FR (32)

Dalībnieki KKK (16+2)

Reģistrācija parkā

***

Pasaules rallijkrosa čempionāta 2. posms

Spānija, Barselona, 27.04.2019.

Latvijas sportisti:

-Jānis Baumanis

-

***

Latvijas rallijkrosa čempionāta 1. posms, NEZ Kroskartu čempionāta 1. posms

Rīga, BKSB, 04.-05.05.2019.

Dalībnieki

***

Latvijas autokrosa čempionāta 1. posms

Valmiera, Brenguļu autotrase, 12.05.2019.

Dalībnieki

***

Pasaules rallijkrosa čempionāta 3. posms

Beļģija, Spā trase, 11.05.2019.

Latvijas sportisti:

-Jānis Baumanis

-

***

AUTOCROSS.LV ATBALSTA