Rallijkross: Pirmajā Rīgas dienā “standarta rezultāti”

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
19.09.2020
18:01
Jānis Baumanis kļuvis par pirmo latvieti, kurš uzvarējis Projekt E klases braucienā. Gaidām finālu...

Pasaules rallijkrosa čempionāta piektais posms, kas sestdien norisinājās Biķernieku trasē Rīgā, rezultāti bez lieliem pārsteigumiem – uz pjedestāla galvenie favorīti Johans Kristofersons, Matjass Ekstrems un Timijs Hansens. Reiņa Nitiša atgriešanās pasaules seriālā – cienījama.

Lai gan kvalifikācijas braucieni sarūpēja vairākus aizraujošus braucienus un galvenais favorīts Kristofersons uzvarēja tikai vienā no trim priekšbraucieniem, pusfināli un fināls salika visu tradicionālās vietās: pēc standarta pusfināliem finālā trijniekā Kristofersons, Ekstrems un T. Hansens, bet aiz pjedestāla Kevins Hansens, kvalifikācijas uzvarētājs Niklāss Gronholms un Robins Larsons.

Reinis Nitišs, kurš startēja ar lietuviešu ES Motorsport Škoda Fabia, parādīja stabilu sniegumu, bez rupjām kļūdām. Pusfinālā Reinis lieliski izmantoja pēcstarta burzmu, nonākot trešajā vietā. Tomēr acīmredzama tehnikas konkurēt nespēja atsvieda Nitišu uz piekto vietu pusfinālā.

Projekt E klasē četru dalībnieku konkurencē pirmās divas kvalifikācijas sarūpēja skaistus Jāņa Baumaņa un Sirila Reimonda dueļus – Jānis uzvarēja pirmajā braucienā, bet Reimonds otrajā. Abi ir izteikti pārāki pār abiem citiem klases dalībniekiem.

Rīt turpināsies Projekt E šodien sāktā sacīkste, bet pasaules Supercar ieskaitē notiks jau nākamais, sestais seriāla posms. Turpināsies arī šodien iesāktais Eiropas Supercar čempionāta posms. Pēc pirmās dienas divām kvalifikācijām līderpozīcijā spoži cīņu sākušais Sondre Evjens.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv