Rallijkross: Pirmie trīs WRX posmi – arī Latvijā – būs “dubultnieki”

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
24.06.2020
14:23
Zviedrijā, Somijā un Latvijā uzreiz divi WRX ieskaites posmi

Pasaules rallijkrosa čempionāts ievērojami palielinājis šā gada ieskaites posmu skaitu, Zviedrijas, Somijas un Latvijas sacīkšu nedēļas nogales padarot par divu ieskaites posmu komplektu.

Tradicionālais rallijkrosa formāts paredz, ka sestdien tiek aizvadītas pirmās divas no četrām kvalifikācijām, bet svētdienā notiek atlikušie priekšbraucieni, pusfināli un fināls.

Šobrīd pirmajos trijos posmos Holjesā, Kouvolā un Rīgā viens posms būs iespiests vienā dienā, otrs – otrā dienā.

Šāds formāts iepriekš bija paredzēts Abū Dabī sacīkstē Jasmarinas trasē, taču čempionāta rīkotāji no šīs idejas tomēr atteikušies.

Sākt sezonu ar dubultposmiem varētu būt laba ideja otrā Covid-19 vīrusa izplatības viļņa ziņā. Tiek prognozēts, ka vēlāk rudenī pandēmija var uzņemt jaunus apgriezienus, kas var likt slēgt robežas un publiskos pasākumus. Tas nozīmētu nepietiekamu aizvadīto posmu skaitu. Taču šajā situācijā jau pēc Latvijas sacīkstes čempionātam formāli būtu notikuši jau seši posmi.

Attiecībā uz skatītāju ierobežojumiem sacīkstēs čempionāta rīkotāji IMG nolēmuši pilnībā pielāgoties attiecīgās valsts tā brīža nosacījumiem, nediktējot posmu rīkotājiem kaut ko vairāk par valdību un FIA prasībām.

Pašlaik nav precīzi skaidrs, vai arī Super 1600 un Eiropas Supercar klasēm attiecīgajos posmos būs divu posmu programma, bet izdarīto to var. Atgādinām, ka Supercar Eiropas ieskaite notiks Zviedrijā, Latvijā un Beļģijā, bet Super 1600 Eiropas čempionāts norisināsies Somijā, Portugālē un Spānijā.

Pašlaik nav ziņu par Projekt E un RX2 kalendāriem.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv