Rallijkross: Pirms izšķirošās dienas Baumanis astotais, līderis Baciuška

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
01.09.2019
07:55

Pasaules rallijkrosa čempionāta astotajā posmā Francijā pēc pirmās sacensību dienas Latvijas braucējs Jānis Baumanis ir astotais. Pēc divām kvalifikācijām, kas izveidojusi visai netipiskus rezultātus, līderis ir lietuvietis Roks Baciuška.

Pirmā diena Loiēkā šķietami nesarūpēja graujošus notikumus, incidentu skaits un apmērs nepārsniedza ierasto, tomēr divu braucienu summā rezultāti ir īpatnēji. Čempionāta līderi nav vadošo braucēju trijniekā, kur, savukārt, ieperinājušies Baciuška, Topi Heikinens, kuram šī ir čempionātā atgriešanās sacīkste, kā arī Timo Šaiders. Tikai nākamajās pozīcijās čempionāta vadošie braucēji Timijs Hansens, Andreass Bakerūds, Niklāss Gronholoms, Timurs Timerzjanovs un citi. Kopvērtējuma līderis Kevins Hansens pēc pirmās dienas tikai 11. vietā.

Jānis Baumanis pirmo kvalifikāciju noslēdza septītajā pozīcijā, bet otrajā bija 11., kas divu braucienu summā deva astoto pozīciju. Jānis komentāros ir vairāk vai mazāk apmierināts ar sniegumu, jo vairāk tāpēc, ka abos braucienos bija spēcīgs sastāvs, un katrā tika noturēts aiz muguras šķietami ātrāks braucējs – Bakerūds un K. Hansens, attiecīgi.

Pēc pirmās kvalifikācijas Baumanis savā Facebook lapā rakstīja: “Startā izdevās izvairīties no liekiem kontaktiem. Mašīna bija pietiekami ātra, lai nosargātu savu pozīciju un pēc džokera paliktu priekšā Andreasam Bakerūdam. Mums izdevās nosargāt pozīciju un izcīnīt septīto vietu kopējā ieskaitē.”

Komentārs pēc otrā brauciena: “Otrajā kvalifikācijā man pagadījās ļoti spēcīgs braucēju sastāvs! Izdevās noturēt sev aiz muguras Kevinu Hansenu, un droši sasniegt finišu 11. vietā, pirmo dienu noslēdzot labāko astotniekā. Turam īkšķus, lai rītdiena būtu vēl labāka. Paldies visiem par atbalstu!”

Svētdien pasaules čempionāta Francijas posmā jāaizvada atlikušās divas kvalifikācijas, pusfināli un fināls.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv