Rallijkross: Provizoriski: arī Porietis nosargā medaļu!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
21.07.2013
22:22

Lai gan cerību pēc avārijas Mūsā praktiski nebija, provizoriskais kopvērtējuma aprēķins rāda, ka pie medaļas varētu būt ticis arī NEZ Super 1600 klases braucējs Mārtiņš Porietis. Tā kā nestartēja aiz viņa pirms šī posma kopvērtējumā bijušais Robins Bake Andresens, savukārt Laurins Diržininks guva tikai ceturto vietu, Porietis varētu būt izlīdis caur adatas aci un palicis trijniekā.

Pašlaik kopvērtējumu sarēķināt ir sarežģīti, jo Lietuvas posma sekretariāts situāciju novienkāršojis, atsevišķās klasēs NEZ punktus piešķirot arī Polijas braucējiem, kas pēc zonu sadalījuma poļiem nepienākas. Tas vēl būtu sīkumus, tomēr, izņemot poļus no ieskaites, klasēs dalībnieku skaits nolec zem vajadzīgajiem astoņiem dalībniekiem, kas, savukārt, sāk samazināt sportistu izcīnīto punktu komplektu. Īsāk sakot, jezga vēl priekšā, sevišķi Open un Supercar klasēs.

Taču šīs problēmas vismazāk attiecas uz NEZ Super 1600 klasi. Aprēķini rāda, ka čempions ar 64 punktiem ir Ernests Staponkus, pēc uzvaras svētdien par vicečempionu kļuva daudzsološais Kaspars Navicks ar 54 punktiem. Savukārt Porietim un Diržininkam ir pa 38 punktiem, bet Mārtiņam augstākais sezonas rezultāts ir uzvara Dānijā, kas viņu noliek trešajā, lietuvieti ceturtajā vietā kopvērtējumā. Andresens un krievs Romans Stepaņenko sasnieguši pa 35 punktiem, bet augstākā vietā ir norvēģis.

Pašlaik viss liecina, ka par šā gada bronzas medaļniekiem kļuvuši gan Toms Ziedāns NEZ 2000, gan Mārtiņš Porietis NEZ Super 1600 klasē.

Provizoriski NEZ 2000 klasē norvēģi Sandmo un Roirass guvuši, attiecīgi, 68 un 52 punktus, seko Ziedāns ar 44, bet Jura Spīķa veiksmīgā Baltijas posmu tūre uzsviedusi latvieti uz kopvērtējuma ceturto vietu ar 33 punktiem.

NEZ Open klasē čempions norvēģis Ola Froshaugs, vicečempions – zviedrs Fredriks Salstens, bronza – dānim Pederam T. Jensenam. Ilgonis Krūmiņš, iespējams, būs iekļuvis sestajā vietā, Andris Maševskis – astotajā. Tomēr šīs klases kopvērtējuma aprēķini ir visapšaubāmākie, lai gan trijnieka pozīciju sadalījumu neietekmētu arī cita skaitīšanas sistēma.

NEZ Supercar klasē čempions Kazimiers Gudžjūns, otrā vieta Aļģimantam Glikam, trešais – Kestutis Gilis. Arī provizorisks aprēķins. Gaidīsim kopvērtējumu apstiprinājumus, taču Ziedāna un Porieša situācija šķiet droša.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv