Rallijkross: Publicēts 2021. gada WRX kalendārs, bez Latvijas posma

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
17.12.2020
10:13
Nākamgad desmit pasaules rallijkrosa čempionāta posmi (Foto: fiaworldrallycross.com)

Publicēts nākamā gada pasaules rallijkrosa čempionāta kalendārs, kurā iekļauti desmit posmi. To vidū nav pēdējos gados ierastās sacensības Biķernieku trasē Rīgā.

Čempionātā paredzēti desmit posmi, tiesa, viss kalendārs joprojām ir provizorisks, jo čempionāts gaida jaunā promotera apstiprināšanu pēc IMG aiziešanas šā gada nogalē. Līdz ar to netiek izslēgts, ka, ierodoties jaunam čempionāta virzītājam, sacensību sērija var piedzīvot jaunas izmaiņas.

Par to, ka Latvijas posms varētu nebūt nākamā gada WRX kalendārā, mediji ziņoja jau pagājušajā nedēļā. Tieši promotera trūkuma dēļ. Rīkotājs Raimonds Strokšs sportacentrs.com komentēja: “Mums nav, ar ko strādāt, pie kā iet, ar ko runāt. Tas rada daudz seku.”

“Pašvaldības jau strādā pie budžetiem, un es neesmu gatavs kādu izraustīt un nozagt viņam laiku, lai tikai sacensības dabūtu budžetā un pēc tam attaptos, ka posma mums tomēr nebūs.”

“Šobrīd mazliet jānogaida un jāskatās, kas būs jaunais promoters. Konkurss var noslēgties parīt vai tikai nākamajā gadā. Sagrupēties tādam finansējumam un sadarbībām mums nav tik vienkārši. Iespējamība, ka nākamgad Biķerniekos būs pasaules čempionāts rallijkrosā, ir ļoti maza. Neviens nespēj definēt, cik liela nākamgad rallijkrosam būtu licences maksa. Pieļauju domu, ka tā varētu būt 225 000 – 250 000 eiro apmērā. Šobrīd mums vienkārši nav, ar ko par to runāt. Kad būs jaunais promoters, vilciens, iespējams, jau būs aizgājis. Mēģināsim tur atgriezties nākotnē. Turpināsim sarunas, kad būs jaunais promoters. Šim sportam ir potenciāls un ieguvums pilsētai un valstij arī.”

Kalendārs sastādīts tā, ka čempionāta sākums ieplānots īpaši vēlu – maija otrajā pusē. Galvenais jaunums ir Somijas posma Kouvolā nostabilizēšanās kalendārā pēc šā gada “izlīdzēšanas” ar dubultposmu Covid krīzes kalendārā. Pārējie posmi ir jau ierastie WRX kalendāra iemītnieki, lai gan nav definēta viena Eiropas posma norises vieta augustā, tāpat nav precizēts, kur notiks viena no tālajiem posmiem Āzijas un Tuvo Austrumu reģionā.

Atgādinām, ka šogad mainīti arī rallijkrosa klašu nosaukumi. Līdzšinējā Supercar no nākamā gada būs zināma kā RX1, jaunā FIA RX2e klase būs elektro auto junioru kategorija, bet līdzšinējā Super 1600 klase tiks dēvēta par RX3 klasi. Eiropas RX1 un RX3 čempionātā paredzēti pieci posmi, RX2e pievienosies pasaules čempionātam sešos posmos.

2021.gada pasaules rallijkrosa čempionāta kalendārs (provizoriski)

  1. posms – 22.-23. maijs, Beļģija, Spā (+ Eiropas RX1, RX2e, RX3)
  2. posms — 12.-13. jūnijs, Norvēģija, Hella (+ RX2e, RX3)
  3. posms – 19.-20. jūnijs, Somija, Kouvola (+ Eiropas RX1)
  4. posms – 03.-04. jūlijs, Zviedrija, Holjesa (+ Eiropas RX1, RX2e, RX3)
  5. posms – 24.-25. jūlijs, Spānija, Barselona (+ Eiropas RX1, RX2e)
  6. posms – 31. jūlijs-01. augusts, Vācija, Nirburgringa (+ RX2e)
  7. posms – 21.-22. augusts, tiks paziņots vēlāk (+ RX3)
  8. posms – 04.-05. septembris, Francija, Loiēka (+ Eiropas RX1, RX2e, RX3)
  9. posms – 15.-16. oktobris, tiks paziņots vēlāk (Āzija/Tuvie Austrumi)
  10. posms – 27.-28. novembris, Dienvidāfrika, Kilarnija

***

Facebook: Autocross.lv vai https://www.facebook.com/autocrosslv/

Instagram: Autocross.lv, vai https://www.instagram.com/autocross.lv/

Twitter: @autocross.lv vai https://twitter.com/autocrosslv

Draugiem.lv: Autocross.lv vai https://www.draugiem.lv/autocrosslv/

YouTube: autocross.lv

WhatsApp: pieteikšanās +371 26579000

Telegram pievienošanās saite: t.me/autocrosslv

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv