Rallijkross: Publicēts arī LAT-LIT rallijkrosa kalendārs!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
03.12.2022
18:14
Latvijas-Lietuvas rallijkross mūsmājās nākamgad trīsreiz - Biķerniekos un Biržos. (Foto: Kalvis Zaļaiskalns)

Zināmi visi trīs galvenie LAF Krosa komisijas kalendāri – Folkreisa un Latvijas autokrosa čempionāta plāniem pievienojies arī Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāta kalendārs. Arī šajā čempionātā seši posmi.

Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāta kalendārā nākamgad paredzētas sešas sacensības, no kurām puse notiks Latvijā, divas – Lietuvā, bet viena – Igaunijā. Sezona sāksies 7. maijā Biķerniekos, kam sekos posms Jēkabpils puses Biržos. Vasaras vidus rallijkrosa braucējiem paies svešās zemās, jo paredzēti posmi igauņu Vīlandē, bet jūlijā un augustā notiks divi posmi Lietuvas Vilkičos. Klasēs, kurās titula ieguvēji vēl nebūs zināmi, viss izšķirsies finālā Biķerniekos septembra sākumā.

Latvijas-Lietuvas čempionāta kā apvienota seriāla eksperiments pirmo reizi notika šogad. Abu valstu apvienība ne tikai apvienoja divas Baltijas republikas zem viena sacensību formāta, bet piesaistīja arī trešo – seriāls kļuva interesants arī igauņiem.

Nākamā gada seriālā visas rallijkrosa klases nonāks čempionāta statusā. Respektīvi, formāli nebūs kausa izcīņas. CK 650 kroskartu klase zaudējusi vietu Latvijas klašu saimē un nākamgad tās ieskaite netiks rīkota. Tiesa, klases jau šogad nebija uz starta. Ieskaiti iepriekš veidoja pāris Latvijas sportistu, bet vairākumu nodrošināja Igaunijas braucēji. Tie kopš šīs sezonas izveidojuši aktivitātes savā valstī un Latvijas seriāls kļuva neaktuāls.

Savukārt Xtreme klase, par spīti nepilnīgai sezonai šogad (aizvadīti trīs no sešiem posmiem), kļuvusi par čempionāta klasi – iemesls klasei savākties! Pirmo reizi čempionāta statusā arī bērnu un jauniešu Yaris Cup salonauto klase.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv