Rallijkross: RallyX Nordic sākas bez latviešiem

Viesturs Saukāns  03.05.2019 18:53 0

  Rallijkross, Ziņas

Pēc pāris nedēļām Zviedrijā startēs RallyX Nordic rallijkrosa komercseriāls, kurš Latvijas publikai kļūst saistošāks līdz ar viena posma došanos uz Rīgu. Sezona Hēljesā gan sāksies bez Latvijas sportistiem dalībnieku sarakstos, lai gan vairāk vai mazāk mūsu sportistu starts seriālā tiks piedzīvots.

Piektdien publicētais dalībnieku saraksts vēsta, ka pirmajiem diviem posmiem, kuri abi notiks vienā nedēļas nogalē, pamatā pieteikušies zviedri, ar nelielu norvēģu papildinājumu un minimālu Somijas braucēju līdzdalību. Citu valstu sportistu ambiciozā seriāla startā praktiski nav, ar pāris izņēmumiem. Tajā pašā laikā jāatzīmē – pusotrs desmits Supercar mašīnu nevar būt slikta izrāde.

Šis čempionāts pirms dažiem gadiem radās Zviedrijā, cenšoties uzķert rallijkrosa uzplaukuma vilni un mēģinot to pretstatīt tobrīd eksistējušajam Rallycross Challenge un varbūt pat pasaules/Eiropas čempionāta jaunajai ērai. Kaut kādā mērā tas izdevās, taču jāatzīst, ka ar zināmu nekorektuma piegaršu, totāli ignorējot – lai arī kādu – tomēr iesakņojušos NEZ rallijkrosa seriālu. Starp citu, cik zināms, par korektumu skandināvu kolēģi atcerējušies tieši šogad, kad Baltijas rallijkrosa sabiedrība izziņoja Baltijas kausu četros posmos: tad gan esot prasts piesaukt visus iespējamos FIA dokumentu punktus, lai pierādītu, ka Baltijas seriāls ir faktiski nelegāls.

18.-19. maija Hēljesas posmam pieteikti 16 Supercars dalībnieki. To vidū spoži vārdi – Robins Larsons, Niklass Gronholms, Olivers, Kevins un Sebastjans Eriksoni, Ulriks Linnemans un citi. Supercar Lites ieskaitē 17 dalībnieku, CrossCar cīņās 13 braucēji.

Piektdien tika paziņots, ka seriālu Latvijā varēs vērot arī TV6 kanālā. Rīgas posms Biķerniekos notiks 20.-21. jūlijā.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

pievieno komentāru