Rallijkross: Reiņa Nitiša sākotnējais uzstādījums – Top-6

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
27.03.2013
17:40

Šīs nedēļas nogalē Lielbritānijā, Lidenhilas trasē startēs Eiropas rallijkrosa čempionāts. Super 1600 klasē startējošais Latvijas pārstāvis Reinis Nitišs atzīst, ka sākotnējais uzstādījums ir iekļūt pirmo trīs posmu vadošajā sešiniekā, bet ar cerībām latiņu nākamajos posmos pacelt vēl augstāk.

Reinis, kurš gan trešdienu pavada slimības gultā, ir noskaņots nopietnām cīņām Lidenhilā. Uzstādītais mērķis – iekļūt vadošajā sešiniekā – radies kopā ar Nitiša pārstāvētās Set Promotion komandas vadītāju Jussi Pinomaki. Komandas iekšienē apspriests, ka vispirms uzdevums būtu iekarot pozīcijas A finālā un, ja tas izdodas, sezonas turpinājumā plānot vēl augstākus mērķus gan posmos atsevišķi, gan sezonā. „Man patīk komandas gars, kas valda Set Promotion,” saka Nitišs. „Ar Jussi mums ir vislabākās attiecības, arī ar pārējiem komandas braucējiem kontakts ir labs.”

Set Promotion sastāvā šogad startēs četri Super 1600 klases dalībnieki – bez Reiņa arī tatāri Ildars Rahmatuļins un Timurs Šigabutdinovs, kā arī zviedrs Kevins Eriksons. Komanda gadiem ilgi strādājusi ar Renault automašīnām, tāpēc pieredze franču auto sagatavošanā un apkalpošanā ir milzīga. Nitišs un Eriksons startēs ar Clio automašīnām, bet abi Krievijas braucēji – ar Twingo. Jautāts, vai pietiekami spēcīgais un ambiciozais sastāvs neliek Set Promotion izveidot braucēju iekšējo hierarhiju, Reinis saka: „Neesam ne mirkli par šādu tēmu runājuši un nedomāju, ka mums būs jārisina tēma par to, ka kādam kāds būtu jālaiž garām vai nedrīkstētu apdzīt.”

Pašlaik piedzīvotā saaukstēšanās iespaidu uz sportošanu neatstāšot: „Šobrīd cieš tikai mans mācību process – divas dienas nebūšu ticis uz skolu. Attiecībā uz Lielbritānijas posmu šī apslimšana neko neietekmēs.”

Reinis atzīmē, ka par straujo karjeras izaugsmi ir īpaši pateicīgs savai ģimenei: „Bez viņu atbalsta šie plāni nebūtu iespējami. Tāpat, protams, īpašs paldies mūsu mehāniķiem! Mūsu atbalstītāji šogad – SIA „Ošukalns” un SIA „ADUGS”!”

Eiropas rallijkrosa čempionāta pirmais posms notiks svētdien un pirmdien. Super 1600 klasē pieteikumu skaits izaudzis līdz 14 dalībniekiem.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv