Rallijkross: REINIS NITIŠS EIROPAS ČEMPIONS!!! (17:00)

Viesturs Saukāns  14.09.2013 11:13 9

  Rallijkross, Ziņas

Latvijas rallijkrosa braucējs Reinis Nitišs Grainbahas trasē Austrijā aizvada Eiropas rallijkrosa čempionāta priekšpēdējo posmu. Pastāv labas izredzes jau šajā nedēļas nogalē priekšlaicīgi nodrošināt Super 1600 Eiropas čempiona titulu. Tomēr līdz tam vēl smaga cīņa.

17:00: LAF ziņojums medijiem: Reinis Nitišs izcīna Eiropas rallijkrosa čempiona titulu

Latvijas autosportists Reinis Nitišs svētdien guva uzvaru FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta priekšpēdējā – astotajā – posmā Austrijā, Grainbahas trasē, kas latvietim ļauj posmu pirms seriāla beigām nodrošināt Eiropas rallijkrosa čempiona titulu Super 1600 klasē.

Reinis Nitišs finālā pārliecinoši uzvarēja, aiz sevis atstājot sezonas sīvākos konkurentus dāni Ulriku Linnemanu un krievu Ildaru Rahmatuļinu. Šāds sniegums pēdējā posmā ļauj priekšlaicīgi kļūt par Super 1600 klases Eiropas čempionu.

Reinis Nitišs nedēļas nogali sāka ar uzvaru un otro vietu pirmajos divos kvalifikācijas braucienos sestdien. Kvalifikācijas turpinājums bija perfekts – uzvaras trešajā un ceturtajā braucienā, kas ļāva uzvarēt kvalifikācijas kopsummā, čempionāta punktu skaitu palielinot par 16 punktiem. Sīvākie konkurenti priekšbraucienos nebija veiksmīgi. Lai gan dānis Ulriks Linnemans bija otrais, šāda situācija atņēma viņam pat teorētiskas izredzes uz titulu. Krievs Ildars Rahmatuļins guva tikai piekto vietu, atlaižot Reini gandrīz neglābjamā tālumā kopvērtējumā, taču saglabājot teorētiskas izredzes uz titulu. Zviedrs Eriks Farēns kvalifikācijā bija trešais, kopvērtējumā panākot vienādu punktu skaitu ar Rahmatuļinu.

Pusfinālā Nitišs startēja kopā ar abiem vienīgajiem čempiontitula cīņas konkurentiem. Reiņa uzvara bija pārliecinoša – Rahmatuļins otrais ar 2,4 sekunžu zaudējumu Nitišam. Farēns guva trešo vietu, kas nozīmēja, ka arī šis konkurents formāli saglabājis cerības uz čempiona titulu.

Līdz ar to, dodoties uz sešu sportistu fināla cīņu, Nitiša pārsvars bija tik liels, ka Reinim pietiku ar piekto vietu braucienā pat situācijā, ja Rahmatuļins sasniegtu uzvaru. Tomēr finālā jau no starta Nitišs uzņēmās līderpozīciju, to neatdodot līdz pat finišam. Linnemans sagrāba otro vietu, sekoja Rahmatuļins.

Nitišam šī bija piektā uzvara astoņos posmos. Citi rezultāti – otrā vieta, kā arī ceturtā un sestā vieta pirmajos divos čempionāta posmos. Nitišam šī bija pirmā pilnā sezona Eiropas čempionātā.

SuperCar klasē čempionu šī nedēļas nogale vēl nenoskaidroja, taču soļa attālumā līdz titulam ir Krievijas braucējs Timurs Timerzjanovs, kurš, atšķirībā no sīvākā konkurenta Timija Hansena, iekļuva finālā.

TouringCar klasē tika noskaidrots, ka īrs Dereks Tohils kļūst par čempionu. Arī viņš, gluži kā Nitišs, čempiontitulu nodrošināja ar uzvaru Austrijā.

Atlikušais FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta posms – nākamajā nedēļas nogalē Vācijā, Esteringas trasē.

Reinis Nitišs

Dzimis: 1995. gada 16. decembrī Jēkabpilī

Mācās: Rīgas Valsts Tehnikums, automobiļu nodaļa

Panākumi autosportā:

2013.: Eiropas rallijkrosa čempionāta čempions (5 uzvaras posmos)

2012.: NEZ Ziemeļeiropas rallijkrosa čempions NEZ 1600 klasē

2011.: Igaunijas un Baltijas rallijkrosa čempions, Latvijas autokrosa vicečempions, Igaunijas Sporta meistars

2009.: Latvijas un Baltijas kartinga čempions, Latvijas Sporta meistars

2003.: Debija autosportā – kartings

Hobiji ārpus autosporta: Visi citi sporta veidi, visi izdodas!

Mīļākais ēdiens: Ēd visu, izņemot olīvas

Mīļākā mūzika: Sveša tēma

Mīļākās filmas: Komēdijas

16:40: Nitišs finālā aiz sevis atstāja principiālāko sezonas konkurentu Linnemanu, seko Rahmatuļins, Zagumennovs, Farēns, Petrakovitss. Kopvērtējumā Reinim 202 punkti, Rahmatuļinam 169 (atlikušais iegūstamais maksimums – 28 punkti), Farēnam 166, Linnemanam 159. Darīts!!! Apsveikumi Reinim, ģimenei, komandai, līdzjutējiem!

16:35: REINIS NITIŠS UZVAR AUSTRIJĀ UN KĻŪST PAR EIROPAS RALLIJKROSA ČEMPIONU SUPER 1600 KLASĒ!!!!

16:30: Nākamais brauciens – Super 1600 klases fināls, kurā vai nu noskaidros, vai nenoskaidros šā gada klases uzvarētāju.

16:28: Īrs Dereks Tohils uzvar un kļūst par 2013. gada Eiropas čempionu! Seko Larsons un Častorals.

16:24: Trasē TouringCar fināls, kurā, iespējams, uzzināsim pirmo šā gada čempionu.

16:22: Ar visu izdevīgo situāciju Timerzjanovs šodien vēl nekļūst par Eiropas čempionu – pat uzvarot pietrūks četru punktu.

16:20: Uz finālu SuperCar dodas arī Solbergs, Hvāls, čempionāta līderis Timerzjanovs, bet aiz svītras paliek Timura sīvākais konkurents Hansens, kā arī Skots un Holte.

16:12: Oficiālais čempionāta Twitter konts apstiprina minētos rezultātus.

16:10: Lai gan atkal aizdomīgi pārsvari un rezultāti pirmajā pusfinālā live rezultātos, SuperCar klasē uz finālu dodas Dorans, Valfridsons un Linerūds, ārpusē paliek Žannē, Hedstroms, Marklunds. Ja viss pareizi, Žannē sāk atvadīties no cerībām uz titulu.

15:50: Atšķiras live rezultāti no vēlāk publicētajiem – pusfinālā Reinim 2,4 sekunžu pārsvars pār Rahmatuļinu, bet trešais ir Farēns, nevis Ogusts, līdz ar to arī zviedrs būs finālā. Līdz ar to čempionāta cīņā joprojām trīs braucēji – Nitišs, Rahmatuļins, Farēns. Uzstādījums nemainās – Reinim pietiek ar piekto vietu krieva uzvaras gadījumā, bet vienkārši jāfinišē finālā, ja uzvar Farens.

14:45: Šobrīd finālu veic Junioru kausa trīs dalībnieki – visi trīs kopvērtējuma līderi, kuri ir tik tuvu viens otram seriālā, ka visu izšķirs pēdējais posms Vācijā. 16:00 sāksies pusfināli SuperCar klasei, kam sekos visu trīs klašu fināli. Gaidām ar nepacietību!

14:42: Otrajā pusfinālā vietu finālā nodrošina Linnemans, Petrakovitss un Zagumennovs, kuri šobrīd finālā vairāk var palīdzēt Reinim nekā traucēt – problēmu gadījumā Linnemans un Petrakovitss var apturēt Rahmatuļina braucienu pēc uzvaras.

14:37: Šobrīd kopvērtējumā: Nitišs 196, Rahmatuļins 165, Farēns 163. Farēns finālā netiek, līdz ar to viņa cīņa par čempiona titulu beigusies! Reinis vismaz vicečempions! Ja finālā uzvar Rahmatuļins, Nitišam pietiek ar diviem punktiem par piekto vietu, lai kļūtu par čempionu. Atgādinām, ka rallijkrosa čempionātā finālā startē seši dalībnieki.

14:35: Reinis Nitišs izcīna graujošu, 8 sekunžu uzvaru pusfinālā! Skaitām punktus! Rahmatuļins otrais, Farēns – ceturtais.

14:30: Pusfinālu sāk Nitišs un viņa konkurenti!

14:20: Tohils uzvar ar Častoralu kopīgo pusfinālu. Čempionāts: Tohils 184, Častorals 154. Ja Častorals uzvar pusfinālā, Tohilam līdz čempiontitulam pietiek ar trešo vietu, lai kļūtu par čempionu. Pagaidām gan Tohils šķiet pārāks par čehu braucēju.

14:15: Aiziet pusfināli! Sāk TouringCar.

13:35: Neskatoties uz tikai astoto vietu kvalifikācijā, SuperCar līderis Timerzjanovs palielinājis pārsvaru čempionātā pār Hansenu no 15 līdz 17 punktiem. No 20 līdz 19 punktiem starpību līdz Timuram samazinājis Žannē, bet pēc 13. vietas un nekvalificēšanās pat pusfinālam cerības uz titulu zudušas iepriekšējo posmu varonim Bakerūdam, kuru vajā tehnikas problēmas. Šķiet, čempionu šodien prestižākajā klasē neuzzināsim, taču viss ir Timerzjanova rokās, vismaz pagaidām.

12:48: Super 1600 (arī Junioru kausa un TouringCar) pusfināli sāksies 14:15 pēc Latvijas laika.

12:45: Pēc kvalifikācijas Nitišam čempionāta kopvērtējumā 190 punktu, Rahmatuļinam un Farēnam – 160, Linnemanam – 148. Linnemans šobrīd vairs pat teorētiski nepretendē uz titulu. Bet Reinim nepieciešami deviņi punkti, lai pamestu Austriju čempiona godā. Ja Rahmatuļins vai Farēns gūst uzvaru pusfinālā un finālā, attiecīgais braucējs sasniedz 172 punktus. Reinis pie vissliktākā scenārija gūst vienu punktu (191). Paliek pēdējais posms Vācijā ar 28 iegūstamiem punktiem. Interesanti, ka pusfinālā visi trīs titula pretendenti būs vienā braucienā! Reinim pietiktu ar otro vietu pusfinālā un trešo finālā…

12:40: TouringCar klasē Tohils uzvar kvalifikācijā. Čempionāta kontekstā – ja līdz šim posmam uz titulu kaut teorētiski pretendēja pieci braucēji, tad šobrīd Tohilu apdraud vairs tikai Častorals.

12:32: Darīts! Sīvajā kompānijā Reinim pārliecinoša uzvara ceturtajā kvalifikācijā un maksimālais punktu skaits kvalifikācijas summā! Braucienā aiz Nitiša Linnemans, Petrakovitss, tikai tad Rahmatuļins un Farēns! Gaidām četru braucienu summas tabulu, lai piemestu kopvērtējuma situāciju pirms pusfināliem un fināla.

12:27: Tūlīt sākas Reiņa ceturtais kvalifikācijas brauciens. Ar visiem sezonas sīvākajiem konkurentiem – Linnemanu, Farēnu, Rahmatuļinu…

12:18: Tohils uzvar braucienā, kurā ir arī Častorals, un arī līderis pēc trim kvalifikācijām Larsons – izskatās, ka Tohils tuvojas uzvarai kvalifikācijā un Eiropas čempiona titulam TouringCar klasē.

11:55: Laba stabilitāte Doranam SuperCar klasē – trīs trešās vietas un līderpozīcija. Tikmēr Solbergam otrā vieta pēc kārtas, un viņš ir trešais, aiz lieliski startējošā Marklunda. Timerzjanovs tikai piektais, Hansens – otrs titula pretendents – desmitais. Sanāk – Nitišs šobrīd ir vienīgais kopvērtējuma līderis, kurš atrodas Austrijas posma vadībā.

11:50: Kaut ko trešajā kvalifikācijā nav sadalījuši Timerzjanovs un Hansens – viens finišē 23 sekundes aiz brauciena uzvarētāja Solberga, otrs – 46 sek.

11:42: Nitiša pārsvars pēc trim kvalifikācijām pār Linnemanu ir 4 punkti. Tātad Reinim pēdējā braucienā pietiek pat ar ceturto vietu, lai sagrābtu maksimālo punktu skaitu par kvalifikāciju. Atgādinām, ka top-16 pēc kvalifikācijas saņem punktus čempionāta kopvērtējumā pēc sistēmas 16-15-14-13-12… utt. Pusfinālu dalībnieki saņem punktus pēc sistēmas 6-5-4-3-2-1, tāpat arī fināla sešinieks. Rahmatuļins pēc piektās vietas trešajā braucienā summā ir tikai septītais, Farēns – trešais.

11:40: Komanda ziņo, ka šajā braucienā Reinis zaudējis startu. Tāpēc arī veikts Džokera aplis jau pirmajā aplī, kas Nitišam nav raksturīgi.

11:38: TouringCar līderis šobrīd – Larsons, Tohils otrais, bet Tohila galvenais konkurents cīņā par čempiona titulu Častorals – ceturtais. Tikmēr informācija līdzjutējiem – kā nojaušams, šodien no Austrijas nebūšot tiešā TV pārraide. Žēl!

11:35: TouringCar līderis Tohils trešajā kvalifikācijā tikai ceturtais, zaudējot līderpozīciju kvalifikācijas summā. Tiesa, viņš no visiem trim klašu līderiem drīkst atļauties zaudēt visvairāk, sava kopvērtējuma pārsvara dēļ.

11:32: Ir! Reinis uzvar trešajā kvalifikācijā, sarežģītā duelī ar Linnemanu.

11:27: Rahmatuļins savā braucienā uzvar.

10:50: Treniņos viss kārtībā, komanda gaida pirmo braucienu.

10:26: Tiek aizvadīts rīta Warm-up treniņš. Trasē arī Reinis.

10:25: Labrīt dienā, kad ceram sagaidīt Latvijas autosporta otro Eiropas čempionu – Reinis Nitišs turpina cīņu par nozīmīgo titulu. Iepriekšējo reizi latvietis – Eiropas čempions: 2000. gads, Eiropas autokrosa čempionāts, Uģis Traubergs. Taču prieki vēl tālu, vismaz divu kvalifikāciju attālumā, bet, tikpat labi, vēl daudz tālāk. Koncentrējam labās domas Austrijas virzienā!

Šobrīd visu trīs klašu čempionāta līderi ir labās pozīcijās, lai jau šodien sasniegtu titulus. Nitišs ir līderis Super 1600 kvalifikācijā, Dereks Tohils dominē TouringCar kvalifikācijā, bet Timurs Timerzjanovs ir otrais pēc pirmās dienas SuperCar ieskaitē.

17:00: Pēc pirmās dienas Nitišs pirmais, Linnemans otrais, Farēns trešais, seko Smetana, Panhauzers, Šigabudinovs. Septīto līdz devīto vietu dala Rahmatuļins. Šķiet nereāli, ka krievs varētu rīt kvalifikāciju noslēgt pirmajā vai otrajā vietā, kas nepieciešams, lai saglabātu cerības uz čempiona titulu cīņā ar Nitišu. Tomēr priecāties vēl pāragri, Reinim jāturpina sasniegt maksimālie rezultāti. Starp citu, pirmais brīdis, kad varētu noskaidroties šā gada Super 1600 klases čempions, būs kvalifikācijas beigas, pēc visiem četriem braucieniem. Ātrāk vēl neko nevar prognozēt.

16:30: Otrajā sērijā Farēns klasificēts ceturtajā vietā, Rahmatuļins – septītais.

16:25: Otrajā braucienā Nitišs otrais aiz Linnemana. Ja Reinis ir otrais arī visā sērijā, latvietis pirmo dienu noslēgs līderpozīcijā. Farēns Nitiša braucienā trešais, biedējošais Petrakovitss izstājas, Šigabudinovs zaudē 40 sekundes pēc problēmām jau pirmajā aplī.

14:40: Nitišs uzvar arī pirmās sērijas kopvērtējumā! Šigabudinovs otrais, Farēns trešais. Rahmatuļinam neveiksmīgs brauciens – pēdējā vieta un pieļauts pāragrs starts. Pēc pirmās sērijas Ildars tikai 11. vietā no 14 braucējiem.

14:20: Reinis sāk ar uzvaru pirmajā braucienā, būdams vienā grupā ar vienu no diviem galvenajiem konkurentiem Farēnu. Par kopējo rezultātu sērijā vēl ziņu nav. Nitiša braucienā trešais – Petrakovitss.

13:25: Komanda ziņo, ka Austrijā labs, saulains laiks. Noslēgušies treniņi, kuros Reinis uzrādījis otro rezultātu klases ietvaros, bet galvenie konkurenti – Rahmatuļins un Farēns – nedaudz lēnāki. Nitišs gaida pirmo braucienu. Izskatās, ka šajā posmā būs jārēķinās arī ar vācieti Renē Munihu, kurš treniņos ātrākais no Super 1600, kā arī slaveno austrieti Kristianu Petrakovitsu. Šoreiz gan Nitiša uzdevums nav par katru cenu uzvarēt – vienkārši jābūt priekšā Rahmatuļinam un Farēnam. Tiesa, treniņi ir tikai spēku samēru mājiens, taču līdz galam neko neparāda.

12:15: Tiek aizvadīti brīvie treniņi, Reinis kaujas gatavībā.

Dalies ar šo ziņu