Rallijkross: Reinis Nitišs kļūst par Eiropas čempionāta kopvērtējuma līderi

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
27.05.2013
12:36

Latvijas rallijkrosa braucējs Reinis Nitišs pēc uzvaras Ungārijas posmā un galvenā favorīta diskvalifikācijas kļuvis par Eiropas rallijkrosa čempionāta kopvērtējuma līderi. Pēc trim no Eiropas čempionāta deviņiem posmiem Nitišs ir vadībā ar viena punkta pārsvaru pār tuvāko sekotāju Ildaru Rahmatuļinu.

Eiropas rallijkrosa čempionāta trešajā posmā Ungārijā, Njiradas trasē Reinis Nitišs uzvarēja kvalifikācijas kopsummā, bija labākais savā pusfinālā, kā arī pavadīja līderpozīcijā visus finālbrauciena apļus. Šī dominance Ungārijas sacīkstē kopvērtējumā nesusi 28 punktus, kas ir maksimālais vienā posmā izcīnāmo punktu skaits. Pēc trim posmiem Nitiša kontā 70 punktu, seko Rahmatuļins ar 69 punktiem un Linnemans ar 63 punktiem.

Linnemans bija vadībā pirms Ungārijas sacīkstes un būtu saglabājis līderpozīciju arī pēc šī posma, taču Ungārijā tika anulēts dāņa sasniegtais rezultāts finālā – trešā vieta. Linnemana mašīna pēc sacīkstes tehniskās komisijas pārbaudē izrādījās vieglāka nekā atļauj minimālā svara noteikumi.

17 gadus vecais Reinis Nitišs aizvadītajos trijos posmos allaž uzlabojis savus rezultātus. Pirmajā sacīkstē Lielbritānijā Nitišs guva sesto vietu, kas bija Latvijas rallijkrosa braucēju visu laiku labākā rezultāta atkārtojums. Otrajā posmā Portugālē Reinis guva ceturto vietu, bet Ungārijas posms sarūpēja Latvijas rallijkrosa braucēju pirmo uzvaru Eiropas čempionātā.

Uzmanību! Reiņa Nitiša sagaidīšana Latvijā notiks šodien (pirmdien) pl.18:20 Rīgas Lidostā.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv