Rallijkross: Reinis Nitišs neatmet domu par čempiontitulu!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
22.04.2015
10:52

Jēkabpilietis Reinis Nitišs šajā nedēļas nogalē, no 24. līdz 26. aprīlim, Portugālē uzsāks 2015. gada Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta sezonu. Savā otrajā sezonā, prestižākajā Supercar klasē, Nitišs turpinās startēt zviedru komandas Olsbergs MSE sastāvā un sacensībās brauks ar Ford Fiesta ST automašīnu. Pērn Nitišs, debitējot pasaules rallijkrosa čempionātā, izcīnīja augsto trešo vietu.

FIA pasaules rallijkrosa čempionāta (Pasaules RX) kalendārā šogad paredzēti 13 posmi – tas ir par vienu vairāk nekā 2014. gadā. Vienpadsmit posmi savu vietu kalendārā saglabājuši, tikmēr Formula 1 trases Spānijā (Barselona) un Vācijā (Hokenheima) Pasaules RX posmu uzņems pirmo reizi. Vietu 2015. gada kalendārā zaudējis Latvijai ģeogrāfiski tuvākais posms Somijā. Pasaules RX noslēdzošais posms paredzēts pēc septiņiem mēnešiem, 28. un 29. novembrī, Argentīnā.

Reinis Nitišs ziemas periodā rūpīgi gatavojies sezonai – viņš apmeklējis gan fiziskās sagatavotības, gan reakcijas treniņus. Būtiski, ka ziemā izdevies izkopt arī braukšanas prasmes – Nitišs kopā ar Sports Racing Technologies un Māri Neikšānu debitēja rallijā, piedaloties FIA Eiropas rallija čempionāta posmā Rally Liepāja. Nitišs startēja arī RallyX on Ice sacensību posmā Zviedrijā, kurā piedalījās ar pilnpiedziņas RX Lites klases automašīnu un izcīnīja uzvaru. Nitišs arī vairākas nedēļas strādāja par mehāniķi Olsbergs MSE komandas mājvietā Nīneshamnē, tādējādi iepazīstot gan mašīnas uzbūvi, gan pavadot vērtīgu laiku ar komandu.

“Sezona noteikti nebūs no vienkāršākajām. No vienas puses, es zinu lielāko daļu no trasēm, kurās notiks posmi. No otras puses, čempionātam pievienojušās vairākas jaunas komandas un ļoti ātri braucēji. Es nevaru prognozēt, kā man ies un kādu rezultātu sasniegšu, bet zinu, ka esmu darījis visu, lai sezonai sagatavotos pēc iespējas labāk, un ļoti ceru, ka čempiona tituls šogad ir tuvāk kā pērn. Tad jau redzēsim, kā man ies!” piesardzīgs pirms sezonas ir Reinis Nitišs.

“Mēs visi esam kļuvuši par vienu gadu vecāki, par vienu gadu gudrāki, un es ceru, ka mēs visi varēsim spert vienu soli uz priekšu. Arī es esmu labāk iepazinis Reini un viņa uzvedību sacensību laikā, tādēļ centīšos izmantot šīs zināšanas, lai katrā posmā rastu viņā pārliecību, un viņš spētu sasniegt nemainīgi augstus rezultātus visas sezonas gaitā.

Sezona ir gara, un es nevēlos radīt papildu spiedienu, no Reiņa prasot no kādu noteiktu rezultātu. Vēlos, lai Olsbergs MSE strādātu kā komanda un vienots mehānisms, kas ļautu Reinim sasniegt augstvērtīgu rezultātu, iegūt nepieciešamos punktus, un, cerams, cīnīties par čempiona titulu. Pērn Reinim teicu, ka Top12 būtu labs rezultāts, šogad būtu apmierināts, ja viņš spētu ierindoties starp sešiem ātrākajiem braucējiem!

Olsbergs MSE ir ilgtermiņa projekts, kurā cenšamies sasniegt to, ko no mums neviens negaida. Mēs ejam savu ceļu, bet tas ir garš un prasa laiku. Tomēr es zinu, ka mums priekšā ir daudz lielisku mirkļu,” pirms sezonas optimistiski noskaņots ir Olsbergs MSE direktors Andrēass Ēriksons.

“Vēlos izteikt pateicību visiem partneriem, kuri sniedz tik nepieciešamo atbalstu, lai es varētu startēt visaugstākā līmeņa rallijkrosa sacensībās – pasaules čempionātā. Ja vien Jums ir tāda izdevība izmantot manu partneru pakalpojumus vai produktus, tad ziniet, ka šādā veidā netieši Jūs atbalstāt arī manu dalību čempionātā!

Paldies ilggadējam atbalstītājam Ošukalns, kura galvenie darbības virzieni ir kokapstrāde, ceļu būve un dabīgo izrakteņu ieguve. Loģistikas un transporta uzņēmumam Sonora, kas manu dalību čempionātā atbalsta jau otro gadu. Enerģētikas, sakaru un būvniecības firmai LEC un uztura bagātinātāja ražotājam RuckPack, ar kuriem sadarbību uzsāku šogad.

Liels paldies manai dzimtajai Jēkabpils pilsētai, uzņēmumiem Brēķu Studenti, certes.lv, DLLA, Inos, SRT, Stihl, Viking un XL Transports, kā arī Delfi par informatīvo atbalstu. Ikdienā, atverot savu interneta mājaslapu, es ar lepnumu aplūkoju sadarbības partneru logotipus un apjaušu, cik fantastiska iespēja man sniegta, lai strādātu vienā komandā ar Jums!” izmantot partneru produktus un pakalpojumus aicina Reinis Nitišs.

Atgādināsim, ka jaunumus un citu informāciju par Reiņa Nitiša startiem, varat uzzināt interneta mājaslapā www.reinisnitiss.com un sociālajos tīklos Twitter @ReinisNitissRX, Facebook /ReinisNitissOfficial un YouTube /ReinisNitissOfficial.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv