Rallijkross: Reinis Nitišs Atlantā izcīna sesto vietu

Viesturs Saukāns  10.08.2013 21:51 0

  Rallijkross, Ziņas

Reinis Nitišs Atlantā aizvadījis Global Rallycross čempionāta posmu – savu otro vizīti ASV rallijkrosā. Latvijas sportists finālā palika sestais, piedzīvojot tehniskas problēmas.

Pēc smagas kvalifikācijas un uzvarēta B fināla Nitišs iekļuva A finālā, kur cīnījās par pjedestāla pozīciju. Taču finālu izbojāja tehniskas problēmas – mašīnai kāpa temperatūra, kā rezultātā trešajā aplī motora vadības bloks ierobežoja apgriezienus pie 5000. Tas ļāva konkurentiem taisnē vienkārši aizbraukt garām latviešu sportistam.

Kā attīstījās Atlantas posms sestdienas vakarā:

23:00: Šodien brīvajos treniņos pirmajā sesijā Reinis uzrādīja trešo rezultātu, piekāpjoties vienīgi sezonas līderim Joni Vimanam un Kevinam Eriksonam. Pēc otrās sesijas Reinis bija sestajā vietā, ar piebildi, ka pozīcijas no otrās līdz septītajai atradās 0,5 sekunžu robežās.

23:30: Komanda cerīgi raudzījās uz kvalifikāciju, taču kvalifikācija tika atcelta, bet grupas un starta vietas tika noteiktas ar izlozes palīdzību. Reiņa roka nebija veiksmīga – viņš izlozējis pēdējo vietu. Tas nozīmē, ka jāstartē otrajā kvalifikācijas grupā, no otrās rindas ārmalas. Komanda secināja – slikti, taču jācīnās!

23: 35: Kvalifikācijas braucienā Reinis guva trešo vietu, kas nozīmē startu no B fināla pirmās rindas.

00:20: Nitišs uzvar B finālā un kvalificējas A finālam no piektās starta vietas!