Rallijkross: Reinis Nitišs otrais Zviedrijā (19:22)

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
07.07.2013
10:14

Nedēļas nogalē Zviedrijā Eiropas rallijkrosa čempionāta sesto posmu aizvada Super 1600 klases līderis Reinis Nitišs, kurš uzvarējis iepriekšējos trīs posmus pēc kārtas.

19:22: Hmm! Reinis ziņo, ka komandas iekšienē notiek “nopietnas pārrunas”, tāpēc viņš lūdz piebremzēt pieteikuma sūtīšanu NEZ Bauskas posmam. Cerams, ka tomēr viss būs kārtībā!

19:20: Organizatori precizējuši provizorisko Eiropas čempionāta kopvērtējumu – Reinim izdevies pat palielināt pārsvaru pār tuvāko sekotāju – Linnemans atpaliek par 13 punktiem, nevis 11!

16:45: Lieliskā šovā Bakerūds gūst uzvaru, pārspējot Ekstromu un Hansenu. Solbergam kārtējā tehnikas problēma.

16:42: Reiņa tēvs Aigars Nitišs atzīst to, kas bija acīmredzams – Linnemans šajā trasē bija ātrāks par Reini. Taču kopvērtējuma pārsvars praktiski saglabāts, nav slikti. REINIS UZ NEZ POSMU MŪSĀ PĒC NEDĒĻAS!

16:40: Reinis Nitišs finālā izcīna otro vietu, piekāpjoties vienīgi Ulrikam Linnemanam! Posms ar nelieliem zaudējumiem kopvērtējumā: Linnemans izvirzījies otrajā vietā čempionātā, Nitišam zaudējot 11 punktus (līdz tam Reiņa pārsvars bija 12 punkti pār Rahmatuļinu). Zviedrijā trešais – Makarovs, Farēns ceturtais, Rahmatuļins piektais, Eriksons – izlidoja no trases.

16:20: Supercar otrajā pusfinālā aiz strīpas tiek atstāts kopvērtējuma līderis Timerzjanovs. Finālā iekļuvušajam Hansenam labas izredzes atgriezties vadībā pirmo reizi kopš sezonas sākuma. Finālā iekļuvuši abi brāļi Solbergi, arī DTM zvaigzne Ekstroms.

15:30: Finālā pirmā rinda jādala ar Linnemanu – nebūs viegli, dānim iekšmala startā.

15:28: Ir! Reinis Nitišs lieliskā stilā uzvar pusfinālu un atgriežas pirmajā rindā finālam!

14:15: Supercar kvalifikācija noslēdzas ar pārsteidzošu sakritību – Žannē pēc 12. vietas pēdējā braucienā sakrājis 22 punktus, tikpat arī Hvāls un Bakerūds. Papildnosacījumi nozīmē, ka uzvara Hvālam, seko Bakerūds un Žannē. Pusfinālu top-12 iekļūst arī Sandels, Ekstroms, Holtens, Hansens, H.Solbergs, J.Kristofersons, Timerzjanovs, P.Solbergs un Lukanders.

14:10: Nitiša kļūda izvēršas dramatiska – pēc izstāšanās Reinis kvalifikāciju noslēdz tikai sestajā vietā. Pusfināls sasniegts, nav šaubu, bet uzdevums iekļūt finālā un cerības uz uzvaru sarežģījas. Turklāt zaudēti arī punkti kopvērtējumā. Labā ziņa – mašīna jau ir sagatavota pusfinālam. Galvenais, lai Reinis pats tiek galā ar šo neveiksmi.

13:56: Nitišam neraksturīga pilotēšanas kļūda – neveiksme tramplīnā, atrodoties līderpozīcijā, un izstāšanās. Būs jāzaudē kvalifikācijas uzvara Linnemanam.

13:55: Slikti – Reinis izstājas ceturtajā kvalifikācijā!

12:55:  Supercar klasē pat ar piekto vietu trešajā braucienā Žannē saglabā līderpozīciju, kas apliecina pilnīgu rezultātu rosolu un neprognozējamību. Šoreiz pie uzvaras tika DTM zvaigzne Matjass Ekstroms.

12:35: Arī kopumā trešā sērija uzvarēta, tādas Reinis atkal kļūst par vienīgo kvalifikācijas līderi, lai arī Linnemans elpo pakausī.

12:30: Reinis Nitišs uzvar trešajā kvalifikācijā, tiešā cīņā pārspējot Linnemanu, Farenu, Makarovu, Eriksonu. Jāgaida rezultāti sērijā, jo iepriekšējā braucienā ātrs šķita Rahmatuļins.

11:35: Supercar līderiem traģika ar motoriem – Laiems Dorans pēc vakardienas motora problēmas izstājies no posma, kopvērtējumā paliekot bez punktiem. Ja viņš mainītu motoru un turpinātu sacīksti, viņš saņemtu -15 punktu no čempionāta kopvērtējuma. Šādu stratēģiju izvēlējies Peters Solbergs – pēc naktī mainīta motora šorīt aizgājis pie dieviem arī jaunais motors! Kopvērtējuma ziņā posms briesmīgs, taču Solberga turpināšana, acīm redzot, ir spēlēšana uz TV un klātienes skatītājiem, upurējot kopvērtējumu – organizatoriem nebūtu izdevīgi palikt bez Solberga vēl pirms skatītāju reitingu augstākā punkta. Diemžēl, šķiet, Solbergam nebūs lemts šodien pavīdēt tiešraidēs.

11:15: Nitišs jau ar pirmajiem apļiem cīnās par pirmajām pozīcijām – pirmā vieta treniņos. Pirmā kvalifikācija aizvadīta stabili un pārliecinoši, sasniegta uzvara gan braucienā, gan pirmajā sērijā. Reinis bija ceļā uz uzvaru arī otrajā braucienā, taču pēdējā līkumā viņu prata apsteigt viens no galvenajiem konkurentiem Ulriks Linnemans. Otrā vietā braucienā un arī sērijā. Ar vienādu punktu skaitu abi noslēdza pirmo dienu līderpozīcijās. Trešajā vietā Farēns, bet Eiropas čempionāta kopvērtējuma tuvākais sekotājs Ildars Rahmatuļins pēc pirmās dienas tikai septītais.

Supercar klasē rezultāti šokējoši mainīgi – lielajā 35 dalībnieku konkurencē līderis ir visstabilāk pirmo dienu aizvadījušais Davids Žannē, kurš braucienos guvis otro un trešo vietu. Pirmās sērijas uzvarētājs Peters Solbergs otrajā sērijā bija tikai desmitais. Savukārt otro sēriju uzvarēja norvēģu TouringCar speciālists Tomijs Rustads, kurš pirmajā sērijā bija 29. vietā. Atgādinām, ka pēcpusdienā rallijkross atkal būs Viasat Motors TV kanālā un RallycrossRX Live stream režīmā (http://www.rallycrossrx.com/livestream).

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv