Rallijkross: Reinis Nitišs un Artis Baumanis uzvar EČ posmā Barselonā!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
15.04.2018
17:08

Izcilu sniegumu demonstrēja Reinis Nitišs un Artis Baumanis, gūstot uzvaru, attiecīgi, Eiropas čempionāta Supercar un Super 1600 klasē. Abi posmu Barselonā noslēdz ar maksimālu iegūto punktu skaitu. Ļoti cienījamu sniegumu pasaules čempionāta Supercar klasē guva arī Jānis Baumanis, smagā cīņā pusfinālā gūstot ceturto vietu.

Svētdien laika apstākļi kardināli atšķīrās no sestdienas, jo valdīja karstums un laiks bija sauss. Tas gan tikai pastiprināja Eiropas čempionāta klasēs startējošo latviešu tendences uz panākumiem.

Reinis Nitišs svētdien uzvarēja abos atlikušajos kvalifikācijas braucienos, pārliecinoši uzvarot arī kvalifikācijas kopvērtējumā. Arī pusfināls tika veikts pārliecinoši, kas ļāva nodrošināt pirmo starta vietu finālā. Izšķirošais Barselonas posma brauciens aizvadīts ne mazāk pārliecinoši – Nitišs izcīnīja uzvaru Eiropas čempionāta Supercar klases debijā. Reinis kļuvis par kopvērtējuma līderi, sasniezot maksimālo – 30 – punktu skaitu. Nitišam šī bija pirmā lielā rallijkrosa uzvara kopš 2014. gada, kad viņš triumfēja pasaules čempionāta posmā Norvēģijā.

Artis Baumanis darbojās pēc līdzīga scenārija kā sestdien, apvienojot gan ātrumu, gan uzvedības stabilitāti, kas nebija konkurentu stiprā puse. Uzvara kvalifikācijas kopvērtējumā un pusfinālā lika pārliecinoši cerēt uz panākumu arī finālā. Baumanis uzdevumu izpildīja perfekti – ļoti stabila un pārliecinoša uzvara! Artim šī bija otrā uzvara Eiropas čempionātā, kas sekoja pērn Zviedrijas posmā gūtajam panākumam. Arī viņam, attiecīgi, 30 punktu Eiropas rallijkrosa čempionāta kopvērtējumā.

Jānim Baumanim, pārstāvot salīdzinoši nelielo STARD privātkomandu, izdevās vairāk nekā pārliecinoši spēkoties ar rūpnīcu atbalstītajām komandām, kas pats par sevi ir izcils sniegums. Kvalifikācijas summā guvis astoto vietu, Jānis pusfinālā cīnījās līdz beidzamam, pretendējot uz vietu finālā. Pietrūka pavisam nedaudz – ceturtā vieta un pussekunde finišā aiz Niklāsa Gronholma, kas lika palikt turpat uz fināla sliekšņa.

Šis ir viens no veiksmīgākajiem un cienījamākiem Latvijas sportistu sniegumiem Eiropas un pasaules rallijkrosā – lieliski!

Autocross.lv LIVE Barselonas posma apskats divu dienu garumā ŠEIT

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv