Rallijkross: Reinis Nitišs un Igors Gabecs šonedēļ atklāj sezonu Vācijā

Viesturs Saukāns  18.04.2012 17:55 2

  Rallijkross, Ziņas

Latvijas rallijkrosa braucējs Reinis Nitišs nedēļas nogalē aizvadīs sezonas atklāšanas sacīksti Vācijas rallijkrosa čempionāta pirmajā posmā Esteringā Super 1600 klasē. Ar Latvijas licenci sacīkstei pieteicies arī Vācijā dzīvojošais mūsu braucējs Igors Gabecs, kurš plāno startēt SuperNationals klasē ar savu BMW automašīnu, ko savulaik izmantoja arī NEZ sacīkstēs.

Sacīkste būs gan Vācijas, gan Beļģijas čempionāta posms. Tā kā abām valstīm ir Nitiša pārstāvētās Super 1600 klases ieskaite, jāpieņem, ka nedēļas nogalē visas pieteiktās klases mašīnas startēs kopīgi. Tādā gadījumā Reinim būs iespēja paspēkoties ar vismaz 16 vāciešiem, beļģiem un holandiešiem.

Gabeca pārstāvētajā vācu SuperNationals klasē ir 21 pieteikums, taču vēl jārēķinās ar līdzīgu skaitu beļģu čempionāta dalībnieku. Tiesa, pašlaik nav skaidrs, vai abu valstu klases ir tik līdzīgas, lai startētu kopīgos braucienos.

Sacensību dienaskārtība paredz, ka jau piektdien sākas reģistrācija un tehniskā komisija, kas turpināsies arī sestdienas rītā. Sestdien pēcpusdienā brīvie treniņi un laika kontrole, kā arī pirmā kvalifikācijas sērija (paredzētais sākums 16:30 pēc Latvijas laika). Svētdien otrā un trešā kvalifikācija, bet 15:00 pēc Latvijas laika paredzēts finālu sērijas starts.

Nitiša komanda uz Vāciju izbrauks ceturtdien, bet pats sportists uz sacīksti dosies piektdien ar aviosatiksmes palīdzību.