Rallijkross: Reinis Nitišs Zviedrijā septītais

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
05.10.2013
18:03

Reinis Nitišs aizvadīja debijas sacīksti SuperCar klasē, Zviedrijas čempionāta posmā Gētenē sasniedzot septīto vietu desmit sportistu konkurencē. Kā mācību stunda posms bija ļoti nepieciešams un vērtējams pozitīvi, lai gan atsevišķās epizodēs pietrūka sportiskās veiksmes.

Brīvos treniņus un laika kontroli veidoja interesanta sistēma – divas sesijas, kur pirmais aplis ir kā treniņš, bet otrais – uz laiku. Pirmajā sesijā Reinis bija septītais, otrajā devītais, jo noķēra vienu no konkurentiem un zaudēja laiku uz apdzīšanu. Laika kontrole noslēgta astotajā vietā. Šī pozīcija neatkāpās no Nitiša arī cīņas turpinājumā.

Pirmajā kvalifikācijas braucienā Reinis piedzīvoja nelielu saķeršanos ar konkurentiem, noraujot mašīnas buferi. Cīņas pamanīja arī tiesneši, piešķirot latvietim brīdinājumu. Sērijas kopvērtējumā astotā vieta. Otrais brauciens neveiksmīgs – pārsista riepa un izstāšanās.

Trešajā braucienā atkal sasniegta astotā vieta. Šoreiz braucienu sabojāja Citroen C4 mašīnas stūres pastiprinātāja caurule – bez pastiprinātāja Nitišam nebija iespēju uzrādīt labākus rezultātus. Bija skaidrs, ka būs jācīnās B finālā, kurā ne gluži starta vieta bija veiksmīga, ne arī konkurentu sastāvs tāds, kas ļautu cerēt uz vietu A finālā.

Tomēr cīņa aizvadīta godam. B finālā Reinis ar līderi spēkojās par pirmo vietu buferis buferī un, lai gan pietrūka nedaudz (A finālā iekļuva tikai pirmās vietas ieguvējs), komanda ir apmierināta par sasniegto septīto vietu šajā cīņā.

Rīt Nitišam turpat Gētenē paredzēti oficiālie izmēģinājumi ar SuperCar braucēja Antona Marklunda komandas VW Polo automašīnu, kas ir kā balva par Reiņa Eiropas čempiona titulu Super 1600 klasē.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv