Rallijkross: Reinis Safonovs pieteicies Eiropas čempionāta Zviedrijas posmam

admin  22.06.2010 01:40 0

  Rallijkross, Ziņas

FOTO: fotovaldas.com

Jēkabpilietis Reinis Safonovs atguvis cīņas sparu un pieteicies Eiropas rallijkrosa čempionāta piektajam posmam Zviedrijā. Hēljesas trasē sacīkste notiks jūlija pirmajā nedēļas nogalē. Safonovs atguvis optimismu pēc tehnikas uzlabošanas un veiksmīga snieguma Polijā.
Reiņa jaunais VW Polo, kas tiek gatavots jau labu laiku, pirmo reizi tika izmantots sacensībām Igaunijā, kad Laitsē notika Baltijas kausa un NEZ čempionāta posms. Toreiz sportists piedzīvoja nepatīkamu pārsteigumu, konstatējot, ka mašīnai garām brauc igauņu sportists ar pavecāku VAZ 2108. Secinājums – pietrūka motora jaudas.
Problēma tika risināta un pirms Polijas sacīkstes tika atrasti vismaz desmit zirgspēki: „Pēc izmaiņām noteikti atguvu optimismu un šobrīd liekas, ka mašīna ir puslīdz konkurētspējīga. Motors saregulēts pēc tīrākā šosejas sacīkšu principa. Polijā astoņu dalībnieku konkurencē kvalifikācijas braucienos guvu divas uzvaras un vienu otro vietu, uz starta finālā stājoties pirmajā vietā. Diemžēl uznāca lietus un ar šādu regulējumu un riepām paliku trešais. Taču sajūtas bija patīkamas,” saka Reinis.
Par startu Eiropas čempionātā Safonovs skaidro: „Protams, neplānoju doties uz Zviedriju pēc pjedestāla pozīcijas – jāaposta gaiss. Lietuvietis Vaids Navicks jau cīnās visu sezonu un, zinot, ka viņš labi brauc, bet mašīna ir spēcīga, rezultāti ir labi, lai gan pieticīgi. Tas ir rādītājs, kas jāņem vērā arī man. Atšķirībā no pērnās sezonas plāniem, kad pāris reižu pieteicos sacīkstēm, bet motora defekta dēļ neizbraucām, šoreiz ceru tikt līdz Eiropas čempionātam. Prāmja biļetes uz Zviedriju jau pasūtītas.”