Rallijkross: Roberts Vītols aizvadīs sezonu Lielbritānijas Junioru čempionātā

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
12.03.2019
09:03

Latvijas rallijkrosa braucējs Roberts Vītols 2019. gadā aizvadīs pilnu Lielbritānijas Junioru rallijkrosa čempionāta sezonu, startējot Suzuki Swift klasē.

Provento Racing braucēja Roberta Vītola šā gada plāns paredz aizvadīt deviņus posmus Lielbritānijas MSA Junioru čempionātā, startējot klasē, kurā visi dalībnieki cīnās vienādās Suzuki Swift automašīnās. Pērn 16 gadus vecais braucējs aizvadīja izmēģinājumu sacīksti vienā no posmiem, uzrādot šīs klases mašīnas trases rekordu. Roberts cīnījās par posma uzvaru, līdz izstājās tehnisku problēmu dēļ.

Lielbritānijas MSA Junioru rallijkrosa čempionātā paredzēti deviņi posmi sešās nedēļas nogalēs. Čempionāts startēs 24. martā Silverstonā, turpināsies 22. aprīlī Lidenhilā, tad divi posmi jūnija otrajā pusē Pembrijā, bet sezonas nogalē sacīkste Lidenhilā, un dubultposmi Pembrijā un Kroftā.

Vītols startam seriālā noslēdzis sadarbības līgumu ar šī seriāla tehnikas gatavotāju kompāniju Peter Gwynne Motorsport Ltd. Šī vienība sagatavo visu seriāla dalībnieku Suzuki Swift automašīnas, nodrošinot praktiski vienādas tehniskās iespējas visiem sportistiem. Mašīnu identiskums ir viens no vilinošajiem elementiem, kāpēc Provento Racing izvēlējās šo seriālu. Tas nodrošina braucēja prasmju objektīvu salīdzinājumu ar konkurentiem, kas, attiecīgi, ļauj noteikt virzienus, kuros koriģēt un attīstīt braucēja meistarību un iemaņas.

Provento Racing braucējs Roberts Vītols: “Fakts, ka no Latvijas būsim pirmie, kas autosportu iekaros caur Angliju, šķiet īpašs un aizraujošs. Strādāt ar pieredzējušu ārvalstu komandu valstī ar lielu mārketingu un autosporta tradīcijām ir manas komandas dota privilēģija. Lielbritānija un tās autosporta pasaule dod lielas iespējas parādīt sevi un, iespējams, ieinteresēt speciālistus un organizācijas turpmākai sadarbībai. Šī iespēja šoziem dod papildus stimulu strādāt un gatavoties, pirmajā posmā uz starta stājoties vislabākajā sportiskajā formā. Pagājušajā gadā septembrī aizvadīju savu debijas sacīksti šajā klasē. Pēc rezultāta, ko sasniedzām, domāju, ka varam cīnīties gan par pjedestāla pozīcijām katrā sacīkstē, gan par čempiona titulu šeit, lielajā Anglijā. Fakts, ka auto būs jāvada sēžot labajā pusē, mani nebiedē. Domāju, ka tas palīdzēs mācīties, gūt pieredzi un labāk adaptēties pie jebkura tipa auto stūres. Vienmēr esmu apzinājies, ka nevaru braukt slikti vai vidēji, katrā cīņā ir jāparāda labs un stabils rezultāts.”

“Vēlos pateikt lielu paldies savai ģimenei, kura šo gadu laikā ir virzījusi mani uz priekšu, atbalstījusi, palīdzējusi un ziedojusi savas intereses, lai es varētu atrasties trasē un izdzīvot savus sapņus. Bez viņiem nebūtu manu līdzšinējo panākumu. Šogad braukšu savai ģimenei un sev, darīšu visu, kas manos spēkos, lai komandai un ģimenei būtu prieks par padarīto. Lielbritānijā junioru klasē visi brauc ar gandrīz identiskām automašīnām, tāpēc no brīža, kad iekāpšu mašīnā, man būs perfekti jāpadara savs darbiņš!”

Provento Racing ziemā iegādājās attiecīgā modeļa Suzuki Swift ielas automašīnu ar stūri labajā pusē, lai varētu arī starp posmiem aizvadīt treniņus un papildināt izjūtas ar šādu auto. Komandas menedžeris Uģis Vītols uzsver dēla Roberta īpašo aizrautību, gatavojoties debijai Lielbritānijas čempionātā: “Nav noslēpums, ka autosportā bieži rezultātu nosaka tas, cik spēcīgā vai turīgā komandā braucējs startē. Tas ne vienmēr ļauj uzvarēt mazām privātkomandām un nedod objektīvus rādījumus par katra braucēja reālo meistarību un spējām. Tāpēc mūs uzrunāja šī Lielbritānijas čempionāta Suzuki Swift klase, kurā mašīnas ir, cik viens iespējams, vienādas. Šajā čempionātā uzvarēs stiprākais, talantīgākais un meistarīgākais pilots, bet zaudētajam nebūs daudz iemeslu, kurus minēt kā attaisnojumu. Kāds to sauktu par risku, jo pastāv iespēja neuzvarēt. Mēs to saucam par iespēju sevi parādīt un ieinteresēt Lielbritānijas autosporta ekspertus, kuru trasēs netrūkst.”

“Roberts starpsezonā veicis izcilu mentālo un fizisko sagatavošanās darbu. Viņš sagatavojis savu grafiku treniņiem sporta zālē, pēta un analizē iespējamās cīņas un nianses. Mums kā komandai un vecākiem tas ir jānovērtē, būtu grēks uz šo centību nereaģēt. Pērn Lielbritānijā pamanījām, ka rallijkrosa sabiedrība velta lielu uzmanību šai junioru klasei, daudz vairāk nekā citās valstīs. Par viņiem runā, viņus vērtē, jo visi apzinās, ka šajā junioru cīņā veidojas nākamie valsts talanti un Eiropas un pasaules līderi. Jāizmanto iespēja būt šādā sabiedrībā, likt par sevi manīt un veidot turpmākos kontaktus. Ļoti izšķiroša bija pērnā sacīkste, kurā Roberts nekavējoties uzrādīja labus rezultātus, par spīti svešai trasei un atšķirīgai mašīnai. Labot trases rekordu, un dzirdēt leģendāru speciālistu novērtējumu bija ļoti motivējoši!”

Gandarījumu par spēcīga ārvalstu sportista piesaistīšanu pauž arī tehniku apkalpojošās komandas vadītājs Pīters Gvinns: “Roberts pagājušajā gadā debitēja pie mums Lidenhilas posmā, uzrādot lielisku sniegumu. Vienas markas automašīnu sērija, kurā tehnika tiek stingri kontrolēta un profesionāli apkopta, ir ideāls veids kā iemācīties automašīnas precīzu vadīšanu, trajektorijas, jaudas izmantošanu un citas nianses. Roberta starts čempionātā būs iespēja atrast jaunas attīstības iespējas un veidot turpmāko sportista karjeru, kas ir viņa mērķis. Pērn pirms debijas sacīkstes mēs ar Robertu aizvadījām treniņnometni, kurā viņš klausījās ļoti uzmanīgi un strauji progresēja. Viņš ļoti vēlas mācīties, turklāt ne tikai braukšanas nianses, bet arī mašīnas darbību, kas ļauj viņam labāk izprast, kā tehniku labāk izmantot pilotēšanā. Arī cilvēciskais faktors – mēs labi pavadījām laiku ar Robertu un viņa ģimeni, tāpēc būsim ļoti priecīgi Vītolu ģimeni atkal uzņemt ciemos Lielbritānijā!”

2019.gadā Roberts Vītols plāno aizvadīt arī Latvijas rallijkrosa čempionāta pilnu sezonu, tāpat tiek izskatīta iespēja startēt Baltijas rallijkrosa kausa izcīņā, kas notiks četros posmos. Startam pašmāju seriālos tiek veikti ievērojami Peugeot automašīnas uzlabojumu, lai palielinātu iespējas cīnīties par čempiona tituliem Super 1600 klasē.

Pērn Roberts Vītols Latvijas čempionātā kļuva par vicečempionu, bet 2017. gadā savu pirmo pilno sezonu pie salonmašīnas stūres noslēdza ar NEZ Ziemeļeiropas rallijkrosa čempiona titulu NEZ 1600 klasē. Karjeras pirmsākumos sasniegti Latvijas un Baltijas čempiona tituli Mini bagijos un kartingā, kā arī gūti panākumi NEZ Kroskartu čempionātā.

Lielbritānijas MSA Junioru Rallijkrosa čempionāta kalendārs

  1. posms – 24.03., Silverstona
  2. posms – 22.04., Lidenhila
  3. posms – 22.06., Pembrija
  4. posms – 23.06., Pembrija
  5. posms – 26.08., Lidenhila
  6. posms – 21.09., Pembrija
  7. posms – 22.09., Pembrija
  8. posms – 26.10., Krofta
  9. posms – 27.10., Krofta

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv