Rallijkross: Roberts Vītols debitē Supercar (Foto)

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
29.05.2021
14:09

Šajā nedēļas nogalē un pirmdien Latvijas rallijkrosa braucējs Roberts Vītols aizvada debijas sacensības pilnpiedziņas Supercar klasē, startējot Lielbritānijas rallijkrosa čempionāta pirmajos posmos Lidenhilā.

Vītols startē ar leģendārās Doranu ģimenes īpašumā esošo Citroen C4 automašīnu. Sestdien norisinās pirmais posms, kurā Roberta starts ar pilnpiedziņu ir čempionāta rīkotāju apsolītā balva par uzvaru pērnā gada Lielbritānijas rallijkrosa čempionāta Super 1600 klasē. Savukārt pirmdien, kad Lielbritānijā ir Bank Holiday brīvdiena, paredzēts Vītola starts otrajā posmā jau papildu vienošanās ietvaros.

Roberts un Provento Racing komanda atrodas Lielbritānijā kopš nedēļas pirmās puses, šajā laikā aizvadot gan sēdekļa pozīcijas mērīšanu Citroen C4 automašīnā, gan starta treniņus. Sacensībām pieteikušies 11 Supercar braucēji, viņu pulkā starptautiski zināmie Ollijs O`Donovands, Endijs Skots, Dereks Tohils un citi. Vītols sacensību laikā atrodas vienā nometnē ar britu čempionu Marku Doneliju un Liemu Doranu, kurš startē Retro 4WD klasē ar mežonīgo Ford RS200 automašīnu. Tas ļauj redzēt pasaules līmeņa braucēja darbu pirms sacensībām un braucienu starplaikos.

Latviešu komanda ar tās braucēju priekšgalā pirmo sacīksti uztver kā nopelnīto iespēju un skolu. Roberta tēvs Uģis Vītols skaidro: “Tas, ka šobrīd esam šajā lielo braucēju līgā, redzam to darbu, kas un kā tiek darīts, viennozīmīgi mums ir īpaši un svarīgi, virziens, kurā daudzus gadus esam strādājuši. Skaidrs, ka pirmajā posmā neuzstādām sev uzdevumus kāda rezultāta vai vietas ziņā, ir jāsaprot un jāmācās, jāuzsūc visu iespējamo informāciju, ko varam iegūt. Un tās ir ļoti daudz. Patīkami, ka patrons Pets Dorans ik pa brīdim izmet frāzes, ka mūsu braucējs saprot, ko dara un ātri uztver notiekošo. Vērosim, kā sokas sestdien, no tā būvēsim plānus pirmdienas posmam!”

Raksta tapšanas brīdī Roberts aizvadījis brīvos treniņus, uzrādot devīto rezultātu gan visā 94 (!) braucēju sarakstā, gan Supercar klasē, no līdera Dereka Tohila atpaliekot par 1,4 sekundēm. Tiesa, pirmais kvalifikācijas brauciens neveiksmīgs, jo startā piedzīvots mašīnas turbīnas defekts, pēc kura Roberts pameta trasi pirmā apļa beigās. Komanda maina turbīnu, gatavojoties otrajam braucienam.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv