Rallijkross: Roberts Vītols Lidenhilā sāk ar ceturto vietu

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
08.04.2023
18:58

Latvijas rallijkrosa braucējs Roberts Vītols uzsācis Lielbritānijas rallijkrosa čempionātu ar pirmajiem posmiem Lidenhilā. Sestdien, pirmajā sacīkstē sasniegta cienījama ceturtā vieta, bet cīņa turpināsies pirmdien.

Roberts ar salīdzinoši senilo Citroen C4 devās cīņā pret ļoti dažādu tehnikas klāstu. Tostarp RX2e čempionauto ar visu čempionu Viktoru Vranksu pie stūres, arī Stīva Harisa Mini Cooper nu jau elektrizēts. Šīs ir pirmās elektroauto mašīnas britu čempionāta vēsturē, kas iziet uz starta šī seriāla posmā. Atšķirība starp tām – ja Vranksa RX2e ir speciāli sagatavota rāmja konstrukcija, tad Mini ir tas pats Prodrive konstruētais WRC un WRX auto, šobrīd aprīkots ar STARD kompānijas trim elektromotoriem. Arī rūcošo mašīnu klāstā interesanta tehnika, sastāvs visai neprognozējams. Kopumā pirmajā posmā Supercar klasē uz starta stājās 14 dalībnieki, bet pirmo posmu visu klašu ieskaitē sāka 75 braucēji.

Roberts Vītols dienu sāka piesardzīgi, brīvajos treniņos uzrādot desmito rezultātu. Tomēr dienas gaitā rezultāti kļuva arvien pārliecinošāki, līdz pusfinālā tika sasniegta trešā vieta un nodrošināta vieta astoņu dalībnieku finālā.

Pirmajā kvalifikācijā Vītols uzrādīja septīto rezultātu, bet otrajā sērijā sestā vieta, kas divu braucienu summā deva sesto pozīciju un vietu otrajā pusfinālā. Šajā braucienā startējis trešais, Roberts arī finišā guva trešo vietu, kvalificējoties finālam.

Finālā no starta Vītols aizbruca piektajā vietā, bet brauciena laikā demonstrēja lielisku ātrumu. Pareizi izspēlējot Džokera apļa stratēģiju Roberts pakāpās uz ceturto vietu finišā, gūstot pozīciju pāris sekunžu aiz Vranksa, kurš guva trešo vietu. Uzvaru sasniedza Patriks O`Donovands, otrais – Džekts Torns.

Plašāku pirmā posma apskatu komanda ziņos vēlāk, par ko informēsim svētdien.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv