Rallijkross: Roberts Vītols Pembrijā perfekts (FOTO)

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
23.06.2019
06:01

Latvijas rallijkrosa braucējs Roberts Vītols Lielbritānijas čempionāta trešajā posmā Pembrijā izcīnīja pārliecinošu uzvaru Junior klasē, gūstot panākumus visos trijos kvalifikācijas braucienos un finālā. Svētdien čempionāts turpināsies ar nākamo posmu.

Vītols Pembrijas trasi apguva ātri – pēc treniņiem pārdomas izraisīja grunts daļa, taču ar pirmo kvalifikācijas braucienu bija skaidrs, ka Roberts var braukt ātri un ātrāk nekā citi. Pirmajā braucienā Vītols tuvāko sekotāju Patriku O`Donovanu pārspēja par 4,5 sekundēm. Arī pārējos braucienos gūtas uzvaras, savukārt finālā pirmā vieta sasniegta ar 1,1 sekundes pārsvaru pār O`Donovanu.

Šajā posmā nedaudz, taču svarīgi Robertam izmainījušies spēku samēri. Līdz šim spēcīgākais no mājiniekiem Lūks Konstentains Pembrijas pirmajā sacīkstē netika augstāk par trešo vietu ne kvalifikācijā, ne finālā. Vītolam tas ir izdevīgi čempionāta kopvērtējuma kontekstā. Pēc izstāšanās tehnikas defekta dēļ iepriekšējā sacīkstē Lidenhilā Robertam ir svarīgi uzvarēt pēc iespējas vairāk atlikušos posmus, un vērot tuvāko sekotāju veiksmes un neveiksmes.

Pēc Pembrijas posma Vītols kopvērtējumā ir trešais, līderim Konstentainam piekāpjoties par 11 punktiem. Posmā par uzvaru iespējams sasniegt 30 punktus.

Robertam trijos aizvadītajos posmos šī ir pirmā uzvara. Pirmajā sacīkstē Silverstonā viņš finišēja otrais, aizvadot mežonīgu cīņu ar Konstentainu un O`Donovanu, bet otrajā posmā Lidenhilā izstājās, finālā atrodoties pārliecinošā līderpozīcijā.

Lielbritānijas rallijkrosa čempionāta dalībnieki paliek Pembrijā, kur svētdien tiks aizvadīts seriāla ceturtais posms.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv