Rallijkross: Roberts Vītols pirmajā dienā trešais

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
05.12.2020
17:22
Foto: Rallycrossbrx.com

Lidenhilā sestdien noslēdzies Lielbritānijas rallijkrosa čempionāta otrais posms, kurā Super 1600 klasē trešo vietu sasniedza Latvijas braucējs Roberts Vītols. Tiesa, cīņas gaita nebija tik viennozīmīga kā varēja likties.

Finālā Roberts huva trešo vietu, sešu apļu laikā līderim piekāpjoties par 5,9 sekundēm. Pirmās pozīcijas guva divi Eiropas vadošās Super 1600 klases komandas Volland Racing braucēji, taču nedaudz negaidītā secībā – Eiropas “gandrīz čempionu” Juriju Beļevski uzveica beļģu debitants Kobe Pauvelss, pārspējot krievu par 1,2 sekundēm.

Arī Vītolam bija sava iespēja pārsteigumam – pirmajā kvalifikācijā tieši Roberts bija ātrākais, aiz sevis atstājot visus konkurentus. Panākumu veidoja īpatnējais trases stāvoklis, kas ļāva paspēlēties ar riepu izvēli. Pēc pirmā brauciena panākuma Roberts skaidroja:

“Pirmajā braucienā es un Darens Skots startējām ar sausā laika riepām, bet abu Volland Audi brauca ar lietus riepām. Man izdevās izcelt startu, bet jau pirmajā pagriezienā pamatīgi izslīdēju, bija smagi jāstrādā, lai tiktu atpakaļ trasē – darba pilnas rokas! Kopumā trase riepām bija derīga, taču divos pagriezienos šausmīgi zaudējām Audi mašīnām, slīdēja kā uz ledus. Līdz ar to brauciena beigās mani noķēra Beļevskis. Pāris līkumus pirms brauciena beigām viņš mēģināja lēkt man garām, taču veiksmīgi nosedzu uzbrukumu un finišā pirmais.”

Tālāk, žūstošā trasē, Audi braucēji kļuva arvien ātrāki. Klases ietvaros (Super 1600 brauca kopā ar Supernational braucējiem) otrajā braucienā uzvarēja Beļevskis, Pauvelss otrais, bet Vītols ceturtais, piekāpjoties ar Skotam. Trešajā braucienā Pauvelss ar uzvaru deva mājienu, ka ir gatavs cīnīties arī par uzvaru. Beļevskis klasē otrais, Vītols trešais, bet Skots tūlīt aiz viņa.

Lidenhilas pirmās dienas rezultāti Super 1600 klasē

Fināls

  1. Kobe Pauvelss 4:46,889
  2. Jurijs Beļevskis 4:48,070
  3. Roberts Vīltols 4:52,771
  4. Darens Skots 4:54,977

Svētdien tiks aizvadīts Lielbritānijas čempionāta trešais posms. Šovakar vēl norisinās Suprcar klases finālbrauciens, tāpat gaidām plašākus komentārus no Provento Racing par aizvadīto dienu.

***

Facebook: Autocross.lv vai https://www.facebook.com/autocrosslv/

Instagram: Autocross.lv, vai https://www.instagram.com/autocross.lv/

Twitter: @autocross.lv vai https://twitter.com/autocrosslv

Draugiem.lv: Autocross.lv vai https://www.draugiem.lv/autocrosslv/

YouTube: autocross.lv

WhatsApp: pieteikšanās +371 26579000

Telegram pievienošanās saite: t.me/autocrosslv

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv