Rallijkross: Roberts Vītols šokē Lielbritāniju! Uzvara!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
29.05.2021
19:44
Uzvarētāju komanda: No kreisās: pilots Roberts, māsa Laura, tētis Uģis, mamma Alise

Latvietis Roberts Vītols sestdien debijas sacīksti Supercar klasē noslēdza ar šoku: tika izcīnīta uzvara Lielbritānijas rallijkrosa čempionāta pirmajā posmā Lidenhilā.

Pērnā gada Super 1600 klases Lielbritānijas čempions Vītols sacīksti Supercar klasē saņēma kā balvu par pērn izcīnīto čempiona titulu. Lai gan Provento Racing komanda neuzstādīja braucējam kādu konkrētas pozīcijas uzdevumu, Roberts pārsteidza visus ar skaistu uzvaru.

Kvalifikācijas nesākās kā cerēts, jo pirmajā braucienā starta brīdī salūza turbīna, kā rezultātā Vītols pameta trasi pirmā apļa beigās. Otrajā kvalifikācijā savā grupā viņš bija piektais no pieciem, taču daudz solīja rezultāts laika izteiksmē – pirmo un piekto pozīciju šķīra tikai divas sekundes. Trešajā braucienā savā grupā Vītols guva otro vietu, bet brauciena summā bija trešais.

Nokļuvis pusfinālā, Roberts finišu sasniedza trešajā vietā, kvalificējoties galvenajam braucienam.

Finālā latvietis aizvadīja braucienu kā pēc mācību grāmatas. Pēc starta braucēji sadalījās divās grupās – četri devās pamataplī, bet trīs, tostarp Vītols, uz Džokeri. No Džokera braucējiem Roberts bija pirmais. Izbraucot no trases pagarinājuma, Roberts metās pakaļ Džokerī vēl nebijušajiem. Šajā brīdī, kad priekšā bija mērķis, bet trase bija salīdzinoši brīva, tika demonstrēts izcils ātrums, kas, iespējams, arī sakārtoja brauciena izšķirošo daļu.

Līderiem, pa vienam dodoties Džokerī, Vītols kāpās par pozīciju augstāk, brauciena beigās nonākot līderpozīcijā. Uģis Vītols komentē dēla braucienu: “Tas temps, ko viņš uzrādīja, tas bija lielisks! Pēc pusfināla viņš mehāniķiem izdīca ienu regulējuma niansi, kuru komanda nebija paredzējusi izmantot. Pēc fināla braucējs teica, ka mašīna bijusi perfekta, tieši tāda, kādu viņš bija vēlējies.”

“Šobrīd… Tās emocijas, kas valdīja mūsu komandā brauciena laikā, protams, ir neaprakstāmas un šobrīd visi šeit ir uz pak***s. Šobrīd, kad brauciens ir noslēdzies, es jūtos nedaudz apmulsis, nekam tādam es neticēju. Visi šie stiprie veči, kas šeit gadiem brauc…”

Tuvākajā laikā arī Roberta Vītola komentārs.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv