Rallijkross: Roberts Vītols startēs rallijkrosā Lielbritānijā, Lidenhilā

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
05.09.2018
21:36

(Komandas informācija medijiem)

Latvijas jaunais rallijkrosa braucējs Roberts Vītols sestdien 8. septembrī startēs rallijkrosa sacensībās Lielbritānijā, leģendārajā Lidenhilas trasē. 15 gadus vecais Vītols startēs Junior Rallycross klasē, kurā uz starta vedīs organizatoru piedāvātu Suzuki Swift automašīnu.

Šo sacīksti Provento Racing braucējs izmantos kā iespēju startēt starptautiskās sacensībās ārpus ierastās Latvijas, Baltijas un Ziemeļeiropas rallijkrosa vides.

“Mēs bijām pagodināti saņemt uzaicinājumu startēt Lidenhilas sacīkstē. Šī trase tiek uzskatīta par rallijkrosa kā sporta veida dzimteni, kas vien jau būs īpaši, būt šajā arēnā uz starta,” saka Latvijas rallijkrosa čempionāta viens no Super 1600 klases līderiem Roberts Vītols. “Mani uzaicināja kā Super 1600 klases braucēju, taču, kad briti uzzināja, ka man ir tikai 15 gadu, viņi nedaudz apmulsa. Lielbritānijā, kā daudzās citās valstīs, tik jauni braucēji rallijkrosā pieaugušo klasēs uz starta nedrīkst stāties. Taču drīz organizatori piedāvāja risinājumu: piešķirt man Junior Rallycross klases Suzuki Swift automašīnu. Tas man ir pilnīgs jaunums – man būs sveša mašīna, sveša komanda, un pārnesumu pārslēgs jātur ar kreiso roku! Taču tieši tas padara šo sacīksti tik īpašu. Man būs iespēja redzēt, kā nepazīstama komanda sagatavojas sacensībām un strādā sacīkšu laikā. Man būs nepazīstama tehnika un pilnīgi sveša tās pilotēšana, jo sēdeklis un stūre būs labajā pusē. Tieši tas, kas nepieciešams! Es būšu ārpus savas sacensību ierastās vides, līdz ar to daudz varēšu mācīties un iegūt ko jaunu.”

Pirms gaidāmās cīņas Vītols aizvadīs izmēģinājumus ar sev nepazīstamo automašīnu. To laikā jācenšas maksimāli sagatavoties sestdienas sacensībām.

“Ceturtdien mums paredzēta trīs stundu treniņu sesija lidlaukā, pieredzējušu britu treneru pavadībā. Tā kā mašīnas Junior Rallycross klasē ir visai standartizētas, regulēšanas darbi aprobežosies ar piekares niansēm un riepu spiedienu. Tas ir labi, jo paliks vairāk laika braukšanai, kas man šobrīd ir svarīgākais ar nezināmo tehniku. Tajā pašā laikā treneri sola nedzīt mani pa vienu un to pašu apli. Lidlauks piedāvā iespējas mainīt līkumu un apļa konfirgurācijas, līdz ar to es iegūšu arvien vairāk informācijas par mašīnas uzvedību trasē. Šī pieredze būs tas, kas man visvairāk noderēs,” saka Roberts.

Povento Racing menedžeris Uģis Vītols piebilst: “Startēt Lidenhilā jau pats par sevi ir notikums! Taču no praktiskās puses šī būs iespēja atkāpties no mūsu komandas pašu izstrādātajām patiesībām, lai redzētu, kādas patiesības savā darbā izmanto speciālisti citās valstīs, ar atšķirīgu autosporta vēsturi un pieredzi. Tāpat šī būs viena no iespējām Robertam sevi parādīt ārpus mūsu reģiona – nekad nevar zināt, kādi cilvēki mūs vēro un, kādus secinājumus par mūsu darbu izdara. Mēs vēlamies, lai mūsu darbu un mūsu pilotu pamana un novērtē. Apzināmies, ka iepriekš sasniegtie čempiona tituli autokrosā, kartingā un rallijkrosā nav nejaušība, tāpēc mūsu ambīcijas lauzties ārpus Latvijas ir pamatotas.”

Autocross.lv: Jāatzīmē, ka Lidenhilā startēs arī citi latvieši – Jānis Ikers, Uldis un Krists Valteri.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv